DIH

Pokuta za trénování jízdy

Chci se zeptat, můžu dostat pokutu za to že budu trénovat s řidičem, jízdu na odlehlém místě nebo parkovišti po uzavření obchodu.? Jestli jo z jakého důvodu..

Nejlepší odpověď
autacek

Ano, na veřejné pozemní komunikaci smíš řídit vozidlo pouze s platným řidičským oprávněním, případně za přítomnosti osoby instruktora autoškoly.

Bylo by dobré si zopakovat teorii, když se na takové věci ptáš, hovoří se to právě v příslušném zákoně, který se učíš.

Správně smíš trénovat můžeš třeba na uzavřeném parkovišti, na dvoře, či někde v areálu.

Další odpovědi
Drap

Pokutu dostat můžeš. A to z toho důvodu, že nesmíš řídit, pokud nevlastníš řidičský průkaz. Podle zákona můžeš trénovat jízdu pouze s kvalifikovaným instruktorem autoškoly.

cochee

Vše je o tom, jestli ono odlehlé místo nebo parkoviště je veřejnou komunikací. Zrovna to parkoviště se zde nedávno řešilo a došlo se tuším k tomu, že aby to nebyla veřejná komunikace, musí být od např. příjezdové cesty oddělena závorou. Je-li to ovšem veřejná komunikace, platí pro provoz na ní silniční zákon.

cukrar

Ano, pokutu dostanete. Musíte trénovat na veřejně nepřístupném pozemku.