Kaska

Pokus o vyrobení razítka

Zdravím, někdo se pokusil vyrobit razítko na moje jméno, naštěstí se mu to nepodařilo a nestihl razítko zneužít, věc byla předána policii, co té osobě hrozí? Bude se tím PČR vůbec zabývat?

Odpovědi
Michal Kole

Spíš je blbý zákon, že výrobce razítka nemá povinnost prolustrovat člověka.

Pokud ti nebyla zpsůobená škoda tak kde není žalobce není soudce.

maximálně bych to viděl na zneužití osobních údajů – stížmnost na UOOU

Drap

Tazítko si může každýudělat, nebo nechat udělat, jaké chce. Pokud se jeho použitím nedopustí ničeho protiprávního, tak se nic neděje.

denim

Pokud ti nebyla zpusobena zadna penezni skoda tak PCR akorat tak muze udelat BU-BU-BU priste to uz Pepicku nedelej…!!!!

petrdostal

Bohužel, pokud vám nevznikla nějaká větší škoda, tak tomu člověku pravděpodobně žádný postih nehrozí. Okopírovat něčí razítko navíc v dnešní době není nic až tak těžkého. Já například v práci používám toto elektronické https://www.ra­zitkacolop.cz/co­lopemark/cata­log/category/vi­ew/s/vice-o-e-mark/id/139/ se kterým lze napodobit prakticky jakékoliv razítko vás napadne.