Rokio

Pokud zletilý člověk pobírá invalidní důchod, má právo se léčit tak, jak uzná za vhodné, aniž by byl za to popotahován?

Bavím se o všech poživatelích invalidních důchodů. O onkologických invalidech, o invalidech s diabetem, o invalidech s amputovanou končetinou, o invalidech s psychickým onemocněním atd.

Jestliže se taková fyzická osoba bude léčit podle svých osobních preferencí, může ji být snížen, nebo dokonce odebrán invalidní důchod?

poznámka: Samozřejmostí a nepsanou povinností je, že daný pacient nesmí být nebezpečný sobě, ani okolí a měl by se uvědomovat, že je nemocný. Také musí mít vůli napravit škody, které by mohl způsobit tím, že by se léčil podle svých potřeb. Musí nést za to odpovědnost.

Myslíte si, že píšu nesmysly, nebo to po stránce právní v pořádku je? Bylo by podle vás dobré, kdyby to tak platilo?

Nejlepší odpověď
Dochy

Má právo o sobě rozhodovat pokud to nekoliduje s právem ostatních, se zákony, a pokud lze rozumně předpokládat, že se rozhoduje s plným vědomím.

Další odpovědi
Hufnágl

Nejsi jeden z invalidů s psychickým onemocněním? Tvé otázky tomu napovídají.

elkon

Co takhle těch psychonesmyslů nechat. Jdi raději do přírody.

Rokio

Dochy: Tvoje odpověď je nejlepší, a proto jsem ji nominoval. Chtěl bych tě jen upozornit, že slovo vědomí se píše s měkkým i.

Dochy

ý/í – ano, máš pravdu. Dočasné (snad) zatmění mysli 😉