bolak

Pokud zívání podporuje to sociální cítění, jak bylo v tom článku co mi tu asui před měsícem někdo předhodil, je tedy…

…pravděpodobnější že když budu u soudu furt zívat, tak soudce bude zívat taky, a nakonec se přikloní na mou stranu?

Nejlepší odpověď
annas

Zívání vzbudí u soudce třeba empatii, ale ten musí i přesto rozhodovat nestranně a spravedlivě. Vlastně ani vzájemné zívání by nemělo „zmírnit“ prokázanou vinu. …

Nepředpokládá se jako v některých filmech, že se občas pachatel (nejen kvůli empatickému zívání) zamiluje do svého „trýznitele“ či soudce nebo naopak. Ale objektivnost by měla platit v každém případě.