autacek

Pokud zaměstnanec ihned po nástupu do práce na 14 dní onemocní, jakým přínosem je pro svého zaměstnavatele?

A co když dá hned potom výpověď, ještě ve zkušební lhůtě? Kdo to nakonec zaplatí? Jde to k tíži zaměstnavatele, nebo ostatních zaměstnanců?

Odpovědi
Klaproth

Výpověď ve zkušební době se nedává. Přínosem takový pracant není žádným.

ivzez

Ve zkušební době jde o zrušení pracovního poměru.

Je otázka, jestli by zaměstnavatel pracovní poměr nezrušil dřív.
(To může po uplynutí prvních 14 dnů nemoci.)

Jde to samozřejmě k tíži zaměstnavatele,
který nesmí rizika podnikání přenášet na zaměstnance.

Přínos zaměstnance pro zaměstnavatele nelze v době nemoci posoudit,
bylo by nutné počkat na pracovní výkon po skončení nemoci.

V případě ukončení zaměstnání hned po skončení nemoci by žádný přínos nebyl.

zjentek

Jediným přínosem může bejt v případě, že nastoupil do práce v ústavu na testování léčiv.
9,25 psychologů z deseti tvrdí, že pokud tě práce chytne, neonemocníš.