zjentek

Pokud z auta vidím u nehody policii, a proto okolo jen projedu, můžu být podezřelý z neposkytnutí pomoci?

Můžu být podezřelý, protože jen projedu okolo, bo vidím, že cajti už u nehody jsou?
(Neposkytnutí pomoci řidičem dopr. prostř.)

Nejlepší odpověď
Funna

ne… pomoc se poskytuje do příjezdu záchranných složek…

Další odpovědi
Kepler

Ne, i když si myslím že benga mezi záchranné složky nepatří. Určitě ale poskytnout první pomoc umí.

cukrar

Ani podezřelý, ani obviněný být nemůžete.

Dochy

Pokud už je u nehody Policie, řídí si akci oni a předpokládám, že v případě potřeby nějaké pomoci by si projíždějícího odlovili.
Jinak ty paragrafy jsou dva a „mastnější“ je to v případě řidiče, který se na nehodě účastnil.