autacek

Pokud vyměním zboží za zboží, resp. zaplatím za ně bitcoinem, proč by to mělo být podrobeno dani i u kupujícího?

Pokud vyměním zboží za zboží, (resp. zaplatím bitcoinem za zboží), proč by to mělo být podrobeno (i u kupující­ho) dani?

Odpovědi
JežíšKristus

Nemělo – ČNB neuznává kryptoměny za měny. I přesto je chtějí danit. Jde o případ tzv. vyc***nosti.

Tomáš1234

Docela to plantáš. Pokud si za BTC koupíš třeba plazmu na Alze, nikdo to řešit nebude…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Zmatená otázka (co podléhá a jaké dani?) a ještě zmatenější odpověď (co mají měny společného s daněním?) …

autacek

@Pepa25 asi takhle.. https://byznys­.ihned.cz/c1-66870880-jak-na-kryptomeny-aby-me-nezaklekl-bernak-danit-musite-i-pri-nakupu-auta-nebo-vysavace-za-bitcoin