Inspektor

Pokud vložíte na youtube skladbu třeba od nějakého zpěváka,tak vám ji mohou vymazat kvůli aut.právům.Jak je to u remixů?

Není mi úplně jasné,když vložím třeba na youtube písničku od hudební kapely a vymažou ji za porušení autorských práv,jak je to tedy v případě že tu písničku zremixuji?Jedná se v tom případě ještě pořád o porušení autorských práv?

Nejlepší odpověď
Banzáj

Je to pořád stejné. Pokud nemáš souhlas autora k užití a úpravě díla, tak autorský zákon porušuješ stejně. Youtube takovou skladbu ale nemusí hned rozpoznat.

Bezplatně můžeš skladby užívat jen k osobní potřebě, nesmíš je nikde šířit dál. Takže ty si teoreticky můžeš udělt remix nějaké skladby, ale ten remix nesmš nikde publikovat veřejně.

Pokud chceš legálně užívat skladby k remixům a jejich publikaci na YT, tak je pro tebe stránka www.osa.cz, nebo se musíš domluvit přímo s autorem, nebo nakladatelem autora na podmínkách licenční smlouvy.

Další odpovědi
honza19hk

Co já vím tak i na vytvoření remixu tý skladby by mělo být povolení autora. Dílo se nesmí bez svolení autora šířit,publiko­vat,měnit ani kopírovat.Tzn že i na vytvoření remixu bys měl mít svolení autora a na publikování remixu taky.

leda že by jsi udělal takový remix že by nešlo poznat původní skladbu.Pak ti nemůže nikdo nic říct.