JájsemRaibek

Pokud vlastním ŘP skupiny B a E, vztahuje se i pro mě hranice 3.500kg?

Pokud ano, tak je mi vlastně skupina E k ničemu, pokud se nemýlím.

Nejlepší odpověď
anonym

Řidičský průkaz skupiny B+E opravňuje k řízení soupravy motorových vozidel tvořené osobním automobilem a přívěsem o celkové hmotnosti nad 750 kg a jízdní soupravy, která nespadá pod skupinu B

například takový větší karavan, nebo plaťák s naloženým autem.

Další odpovědi
gecco

S „B“ můžeš řídit přívěs jen do 750 kg.
S „B“ a „E“ i přívěsy nad 750 kg, pokud to umožňuje homologace daného vozidla (´kat.B).
😉

lukas.zmizik

s B+E můžeš řidit vozidlo do 3500 kg + přívěs do 3500 kg.

_____________­_________
kapitán: k tomu co ty popisuješ ti stačí oprávnění B s rozšířeným rozsahem (harm. kód 96), nikoli B+E
_____________­_________
boreczech: i s oprávněním B můžeš řidit soupravu složenou s přípojným vozidlem nad 750 kg, ale celková hmotnost soupravy nesmí překrořit 3500 kg.

cukrar

S "Béčkem můžete řídit více jak 750kg, ale nesmíte překročit celkově 3500Kg. Jak píše správě Lukáš.
Mýty o řízení vleku jen 750kg je mnohorát vyvráceno, ale stále se tomu nevěří..