Avatar uživatele
zzzzz

Pokud vezu psa v autě na sedadle spolujezdce, mám vypnout aktivaci airbagu?

Má takové speciální kšíry a přes ně ho normálně zapnu pásem, ale nevím co ten airbag?
Když tam má člověk sedačku s dítětem, tak airbag vypne, ale ta sedačka je v protisměru jízdy, a můj labrador žádnou sedačku nemá 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, redy, briketka10, gagaga před 3709 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Přesný předpis jak přepravovat psa v autě není. Pes pouze musí být některým doporučeným způsobem zajištěn tak, aby neohrožoval
řidiče a jištění zároveň nebylo možné považovat za týrání zvířete.
http://www.ha­fici.cz/clanky/o-psech-20/novy-silnicni-zakon-a-preprava-psa-3404/
Nejvíce se osvědčily v typech kombi mříže nebo síť, které oddělují zavazadlový prostor od kabiny. Velmi vhodná je klec nebo přepravka napevno . Poutací pásy lze použít také, ale psovi neskýtají příliš pohodlí při delší cestě.
Policie při případné kontrole může udělit pokutu až 2tis.Kč, ale neodnímá body.
Odpověď na otázku, co s airbagem neumím zodpovědět, protože jsem se ještě nesetkala s tím aby někdo vozil psa na přední sedačce.
Jednak letáky
na bezpečnostní kšíry ukazují na ilustračních fotkách psa připoutaného
na zadním sedadle – tedy na zadní sedačce za místem spolujezdce a ani
ve své praxi ( ani u pejskařských kolegů) jsem se s tímto způsobem přepravy psa nesetkala.
Tady je toto téma rozebráno mnoha chovali, ale ani v jednom případě
se nejedná o váš způsob přepravy.
http://www.ifau­na.cz/psi/nemod­forum/r/hledat/?q=p%C5%­99eprava+psa+v+au­t%C4%9B&sort=1

Doplňuji:
http://www.ifau­na.cz/psi/nemod­forum/r/detail/1693559/p­es-preprava-na-prednim-sedadle

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Labrador ani pokud má kšíry nepřivážeš na přední sedačku tak, aby tě nemohl ovlivňovat během jízdy. Takže ho tam vozit nesmíš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

O airbagu výrobci pásů nepíší nic: http://www.ba­ron.cz/pes/pes-v-aute/autopasy/tes­tovane/i-0.
Pokud je ale bezb. pás volný tak, jak je patrno z obrázků, airbag bych nevypínal, v případě možnosti většího omezení asi ano – jenže vydrží pes takové těsné připoutání a neovlivní to jeho pohodlí?? Praktické zkušenosti v tomto nemám, proto jen tato úvaha..
Více ti určitě řekne uživatelka ontola, počkej.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NikkiHeat

Tady o tom něco píšou:

http://www.ty­den.cz/rubriky/au­ta/aktuality/na-to-pozor-zvirata-pri-jizde-autem-chrani-zakon_236885.html#­.UwkZh9K725A

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pipka

Je to fajn,mít ji vedle sebe ,ale nemá tam co dělat.V případě že by se něco stalo tak to chudák odskáče

před 3195 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

V autě sedí pes vedle mě a nikdy mě policajti nic neřekli pás má zapnutej a klídek. 🙂

před 3708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Mi také pes krásně sedí, nečučí dopředu, sedí otočený na bok, buď k oknu, nebo poslední dobou chce čučet na mě, tak ho tak nechávám. Pásy volné nemá, přetahuji to i přes něj, je to moje zlatíčko, tak bych nepřežila, kdyby se mu něco stalo.

Jezdím s ním jen kousek, třeba ke kámošce na kafe atd. V nákladovém prostoru mám věci, které by ho mohly zranit a zadní sedadla nemám.

Ontola velice Vám děkuji za váš odborný komentář.

před 3707 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Taky se takto jezdil a měl jsem dvakrát problém. Pochybuji, že by zmírnili předpis

před 3707 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

labrador, labrador – to je ten pes ako kôň?

prečo teda nekúpite príves pre koňa? :DD

ale vážne:
psa som v aute neviezol, ani nepamätám.
niet totiž dôvod.
a aj sa priznám, nerozumiem, prečo by som mal psa v aute voziť.

ale ja nerozumiem ani tomu, že niekto chová psa v paneláku (to by som bez ohľadu na rasu človeka i psa považoval za týranie zvierat), takže so mnou je to ťažké.

:o)

před 3708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

arygnoc máš pravdu stebou je to fakt těžký a následně s lidma který furt říkaj že do paneláku pes je blbost.Vidím to tak že nemáte žádnou zkušenost s chovem jakýho-koliv zvířete. Já spíš nechápu rodiny se třema i více dětmi v paneláku 1+2 to je mazec 🙂

před 3708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

redy, ja nemám skúsenosti s panelákom. ;)

ale verte, že nespím psovi v búde a nedovolím, aby mi ťahal svoje maniere do domu.
ja mám svoj peliešok, misku, záchod, samičku …, on svoje.

ja viem, kedysi bývali ľudia i s dobytkom spolu, ale to ešte neznamená, že musíme svietiť fakľami (teda (prenesene) – chovať zvieratá v príbytku pre ľudí).

před 3708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Nám také pes nesmí do domu, má svoji zateplenou boudu. Je celoročně v ní, nebo na zahradě. Nejí s talíře, má vlastní misky. Ale má rád výlety, tak když někam jedu a je to možné, tak ho beru sebou.

před 3707 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Já nemám psa v paneláku, je celý rok na zahradě. Není kůň, je trochu nad kolena 🙂 Vozík mám jen platoňák, to by moc pohodlné neměl.

před 3708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

no neviem, či takú opachu môžete mať v aute vpredu vedľa seba, asi skôr nie.

leda by vás viedol ako slepecký pes…

před 3708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

musel by ale i nasi bzzzz navigovat pri rizeni ! :)
bzzz, strcte ho do kufru ..
( psa .., ne aryho ..!
i kdyz … : kdyz tak nad tim ted tak premyslim …
( toho psa bych ve predu nevozila ..tomu nemuzete rict jako manzelovi : necum..shrb se .. :)

  • iv-

před 3708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

🙂DD

před 3707 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

To jsem si měla koupit Yorksira? No toho bych mohla vozit v popelníku 🙂

před 3708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

:DD díky …

tak, slzy smiechu som už utrel, ale ako nápad to nie je zlé.

:DD

a možno vám ani nebude kecať do volantovania.

před 3708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

🙂

před 3708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

NikkiHeat dík za článek 🙂 Oni tam také píšou o těch kšírech. Do klece ani do bedny bych ho nedala, to by chudák dostal infarkt.

před 3708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Drápe to jsou speciální kšíry do auta, mají certifikaci. On je slušně vychovaný, jen čučí z okna. Už mě tak i zastavili policajti a nic neříkali.

Sedí ve předu rád, někdy mám, ale pocit, že by i rád řídil 🙂

před 3708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
www

Dráp to neví, ale jako vždy odpovídá jen aby odpověděl..to ještě nevíš? 🙂

před 3708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

www a vy odpovidate zase jen proto, aby vam mohl dat vas pritel nominaci … ? a obracene ?
je to vysmech adminkum ..a musim se priznat, ze jim vsechny ty vase vzajemne " nominace " hlasim ..

  • iv-

před 3708 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek