Avatar uživatele
anonym

Pokud vaříte v rychlovarné konvici, odhadnete množství vody nebo, jak já říkám, že vody je jak na celé prase?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, marci1, Agneta, gecco před 3110 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

„Mám to v oku“ a téměř vždy se trefím přesně. Na konvici vidím, kolik vody tam je. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Agneta

Dívám se vždy dovnitř na čárku-minimum.

Tak v létě v Austrálii jsem dala to minimum – to tam bylo 0,6l vody, zapla proud, a stačila jen vyndat čajový pytlík z obalu, hrníček už byl připraven (ten už bych ani nestačila vyndat z kredence) – a už to vařilo!!!!!!!!!

A potřebovala jsem jen 0,2l na šálek čaje. Je to škoda energie. Ale hlavně, že se ta konvice nedala z bezpečnostních důvodů otevřít – byla už tak udělaná, vypadala jinak stejně, jako v Evropě, ale měla dvojnásobně točenou tu varnou spirálu (oproti evr.), a ta musela být ponořená.
Tam mají asi 10 000 Wattů!!!!!!!
V Česku stačím během vaření toho minima 0,5l skoro „ještě upéct koláč“ :DDD

Upravil/a: Agneta

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klumprt

Za tohle mě žena neustále peskuje, ale představa nedostatečně zalitého kafe mě bůhvíproč neuvěřitelně děsí, tak dávám radši víc než přesně :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Šetříme, šetříme kde se dá, vodu plyn či elektřinu…odhadnu to na molekulu přesně, jak? Ale jednoduše! Nejprv vodu ho hrníčku tak akorát na jednu kávu (čaj), pak se obsah přelije do konvice-várnice a zapne se.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Snažím se to vodhadnout, většinou mi to vyjde – když trefím méně, stačí zbytek douvařit…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Odhaduju.
Mance jsem koupila malou var.konvici, je tam min. množství menší než 0,5 l. Je moc spokojená, že neohřívá pravidelně zbytečně moc vody.
Kamarádka jednou tak šetřila, že mi do hrnku nalévala vodu na 4× 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Možná, že nebudu tak úplně rozbitá.
„Vnitřní hodiny“ sice nemám, ale množství vody mám „v oku“…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Neodhadnu,varnou konvici nepoužívám,vařím na plynu PB.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Do varné konvičky vidím, mám ji průhlednou
ze skla, když se vaří voda, tak modře svítí
dostala jsem ji od ježucha 😁
https://www.ma­ll.cz/rychlovar­ne-konvice-sklo/concept-rk-4030re?kpid=6­40366&gclid=CNCIj-39isgCFRcUGwod9zo­O7g

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
orwell

Zajímavé je, spočítat si množství spotřebované energie k ohřátí 1/4 l vody z cca15°C na 100°C, vzít jako mechanický ekvivalent a spočítat, do jaké výšky by vykonáním stejné práce byl vytažen metrákový chlap v gravit. poli Země. To člověku spadne čelist.

před 3110 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek