Viktorie II.

Pokud vaříte a solíte mezi prsty, kam dáte přebytečnou sůl?

Nejlepší odpověď
Drap

Naberu tolik, kolik potřebuji. Pokud už by se stalo, že naberu více, tak vracím do solničky, nebo prsty oklepu do dřezu.

Další odpovědi
Čecho_slovák

Jako správný domácí kuchař otřu přebytečnou sůl, i jiné koření, o zástěru.

Schluker

Obvykle do drezu. Kdyz varim venku tak klidne i na zem.

paul1

Když vařím (a to je málokdy), tak solím opatrně, ať si každý raději dosolí. Takže sůl mezi prsty (tzv. štipku) beru jen velmi malou.

Dochy

Zpravidla beru jen tolik, kolik potřebuju.
Pokud náhodou naberu přeci jen víc, tak buď mám ruce čisté a klidně vrátím do sáčku (hygienické to je, čistá sůl je účinná desinfekce) , nebo ne (tedy ne špinavé ale mohou být třeba mastné nebo vlhké od potravin) a pak do dřezu.

Viktorie II.

Drape, pokud sůl vtíráte do masa, vlhkou ji vracíte do solničky, nebo opravdu ji jenom „oklepete“ do dřezu?!

nyjono

V dotazu se nepíše o solení masa ale o soení. Tedy obecně. To může být i polévka.

Drap

Při vaření nevtírám do masa, je to i zbytečné. Pokud maso nakládám, tak solím v míse plné soli, a potom sůl co zbyde vyhodím

Viktorie II.

No, solíte maso nějak divně, že sůl nevtíráte. Při vašem stylu, párkrát pohnete masem a část soli odpadne. Ale asi máte zdravotní problémy.

nyjono

Proč je divné, že sůl nevtírá?
Proč by měl mít zdravotní problémy?
Proč by měla sůl odpadnout? Masem se přece hýbe minimálně a potřebná sůl se na vlhké maso přilepí. Odpadne pouze přebytečné množství.

Dochy

Souhlasím také si nemyslím, že je nutné vtírat. I když na pečení zkrátka směs soli a česneku vtírám, nemyslím si, že by jiný postup pro tu sůl byl na závadu. Stejně se maso pak tou šťávou stále polévá.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.