Hetty

Pokud v sobě člověk nalezne herecký talent, může jít po vyučení do kočovného pouličního divadla?

Potřebuje k tomu nějaký obor? Za jakých podmínek ho mohou vzít?

Odpovědi
Hlada

Pořebuje. Musí mít peníze na zábor veřejného prostranství.

Drap

Pokud ho vezmou a zaměstnají, tak může jít hned, bez toho, že by potřeboval nějaký papír.

led

Dôležitý je talent a ochota prijať rolu, pracovať na sebe v zdokonaľovaní sa.
„Papier“ je dôležitý len v prípade štátom, mestom, dotovaného divadla, ako určujúci pre výšku platu.

Kočovné pouličné divadlá skutočne jestvujú Prevažne ich tvoria profesionální herci z rôznych divadliel, ale aj amatéri a neprofesionální herci združených v takejto riadne registrovanej divadelnej spoločnosti. Na Slovensku napríklad poznáme (nedávam adresy,aby to nebola nežiadúca reklama)
Túlavé divadlo – voľné zoskupenie hercov, režisérov, autorov, hudobníkov a komediantov, profesionálny súbor fungujúci na báze občianskeho združenia bez stálej strechy nad hlavou. https://www.go­ogle.sk/search?q=T%C3%BA­lav%C3%A9+diva­dlo&tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&ved­=0ahUKEwipwbrX3JfNAh­WHBSwKHe-KC7sQ7AkIXg&biw=1231&b­ih=563
Teatro Tatro je voľné zoskupenie hercov, režisérov, výtvarníkov a nadšencov, ktorým učarovalo divadlo, živý organizmus, usilujúci sa o najvyššiu umeleckú kvalitu. Škála pôsobenia tohto súboru je naozaj široká – od štúdiových predstavení, cez pouličné produkcie, happeningy, až po vlastné šapitó, či maringotku, s ktorými hosťovali v mnohých krajinách Európy i v Kanade. V niektorých prípadoch išlo o pomerne exotické destinácie (Ukrajina, Rumunsko, Bielorusko, Taliansko…) https://www.go­ogle.sk/search?q=Te­atro+Tatro&sou­rce=lnms&tbm=is­ch&sa=X&ved=0a­hUKEwjcmdvs35fNAh­WCXCwKHe9uDyc­Q_AUICCgB&biw=1231­&bih=563
Určite poznáte aj podobné české divadelné spoločnosti…

ivzez

Objeví-li v sobě člověk talent, bylo by podle mne dobré jej rozvinout.
V závislosti na věku buď na herecké konzervatoři, vyšší nebo vysoké
herecké škole.

Neznám žádný herecký učební obor a nevím o tom,
že by dnes existovala „kočovná pouliční divadla“…
Těžko jít do něčeho, co neexistuje.