Rudík 12

Pokud uvidím známého venku v karanténě, můžu si to nechat pro sebe?

Pokud to nenáhlásím, není to něco jako nepřekazení trestného činu? Asi není, protože „porušení karantény“ není jedním z „uvedených trestných činů“, které se musí nahlásit. Ale není to třeba něco jiného?

Nejlepší odpověď
Alesh

Nahlašovat ze zákona se musí jen závažné trestné činy, tedy např. vražda.

Další odpovědi
da ny

https://www.mo­jeambulance.cz/co­vid-19/pravidla-domaci-karanteny/
Můžete toho bezohledného ignoranta a sobce i ignorovat a mlčet.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rudík 12

Díky za odpovědi, já jsem nikoho takového neviděl, ptám se jen tak, pro zajímavośt, když je teď taková doba.