Alesh

Upřímně? Protože to jsou ustrašánci a dementi současně, co se pěkně vezou na té hysterické vlně „boje proti rasismu“. Osobně si myslím, že Kúdela řekl opravdu „opice“, ale 1) v tom nevidím rasismus a 2) mu to nijak nedokázali, vše je postavené na „důvěře“ tomu agresivnímu fotbalistovi, co za ránu pěstí (jasně prokázané ráně pěstí) dostane stopku víc jak 3× menší?! Tvl. kde to jsme?
Vřele doporučuji zhlédnout fil Zločin v Polné o tzv. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hilsneri%C3%A1da , to je prostě úplně stejný princip, on to udělal, protože je Žid. Perfektně je tam vylíčený ten „hon na čarodějnice“ a tohle je to samé. Stejně jako tenkrát si porota nemohla dovolit rozhodnout jinak než jak rozhodla, teď mi to přijde lautr to samé.

Zdroj: https://www.csfd­.cz/film/407309-zlocin-v-polne/prehled/

Další odpovědi
autacek

Protože BLM. Jestli jsem měl dřív barevně neutrální postoj, (tedy až na jisté etnikum, s kterým jsou na našem území problémy už od středověku), tahleta novodobá pozitivní diskriminace se mi už ekluje.

Za důkaz jim stačí tvrzení agresivního černouška, nehledě na jazykovou bariéru.

Pepa25

Jak? Dispicplinárním rozhodnutím. Proč a na základě čeho? To by mě také zajímalo, protože podle všeho není dostatek důkazů. Jsem velmi zvědavý na odůvodnění + očekávám odvolání ze strany právníků hráče.

Herjulfson

Dle mého je fotbal pěkná žumpa a ti co ho vedou to jen potvrzují, a to na všech úrovních. Všichni jsou pokálení z celého sluncem zalitého psedohumanizmu a tak jsme věci přestali pojmenovávat pravými jmény… Sám už ani nevím jestli se vůbec může říct, že je někdo černoch nebo jestli je dnes korektnější říct – ten nebílý? Myslím, že je třeba začít zavčasu obracet minci. Osobně jsem měl pocit, že hráči Rangers se na hřišti chovali naprosto nefotbalově. Jakoby xenofobně, úmyslně tvrdě, násilnicky. Dalo by se vlastně říct rasisticky k našim hráčům „z východu“. Nějak nemůžu pochopit proč to rozhodčí toleroval, proč to umožnil (asi byl pokálený jak už zmiňuji výše). Toto rasistické chování bylo zřejmé zejména z jednání hráčů jiné barvy pleti (to je korektní označení, to se mi povedlo… a jaká je vlastně jiná barva pleti … ). Něco takového přece nebylo normální. A to, že si to k nám dovolili může mít jediný důvod – rasizmus. Myslím, že příště je třeba rozhodčí včas upozornit, že máme pocit, že přehlíží náznaky rasizmu vůči nám z východu. Na druhou stranu sice chápu, že tito hoši jsou možná sami frustrovaní svým vzhledem, ale bohužel to nemůže být důvodem ani omluvenkou pro jejich rasistické chování vůči našim fotbalistům.
Tak jak jste viděli nejlepší obrana je útok. Jak jsem někde četl rasizmus je jako kečup. Ano, dá se nakydat na vše co se nepovede a spousta lidí to tak skutečně dělá a když dáte dostatečně silnou vrstvu nebudete ani vědět co je ve skutečnosti pod ní.
A to jsem ani nezmínil, že snad mělo být prokázáno, že by Kúdela nemohl stinhnout říct vše co uvádí Kamara.

Arne1

Protože je běloch ?

elkon

Od toho je možnost odvolání. Tak uvidíme co bude pak.

plebs

Podle mého odhadu pokud by se sešívaný s rudou komunistickou hvězdou na hrudi omluvil a nebásnil pohádky a tím čecháčkovské tradiční kroucení po činu, tak verdikt byl úplně jiný.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

plebs

Pepa 25 čutálista je čistokrevný čecháček šeptá urážku do ucha, nejdříve se hájí já jsem řekl zasr. chlape poté hlášku změnil já mu řekl zmr. Pokud by se omluvil tak se to dále nerozmazávalo a nevonělo jako hov.
Jaký je rozdíl mezi čecháčky, ministr jde do putyky řešit kšefty později se obhajuje já procházel jenom chodbou, ex Hradní pán je hodinu na obědě v restauraci a hájí se já byl jenom na WC, vážení podnikatelé berou jako spolupracovníky školitelé na hory svoje manželky a milenky, je zákaz provozu vleků, ale nikoliv tahání lyžařů za rolbou, chlastačka papalášů v hotelu na narozeninách a poté výmluva bylo to pracovní setkání a.t.d.

Podle mého názoru ten Afrofin nelže jako ješitný čecháček, pouze beru jako polehčující okolnost rudou hvězdu na triku a co od rudé hvězdy čekat.

Reganois

Arne1: Můžeš to doplnit? Jakože běloch hraje menší roli?

autacek

Doplním to za Arneho, ano, když řekneš o bělochovi běloch, je to v pořádku, zkus říct o cikánovi cikán.

Herjulfson

Tady mám pocit, že většina cikánů s tím nemá zase až takový problém. Mnohem větší problém s tím mají lidé pohybující se kolem nich. Myslím různé charity, začleňovače …