agentpv

Pokud udělám stránku třídy (náhr. za spoluzaci.cz), mohu na ni dát starou fotku a zveřejnit jména a příjmení?

Jde mi o to, abych neporušil nějaký zákon o ochraně soukromí. Byla by tam jen stará fotka, abecední seznam žáků – jméno, příjmení a návštěvní kniha. Nic víc. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
ivzez

Řeším totéž, jen pro tři třídy. (–:

Uvažuji na založení účtu u Google a stránek tříd na GoogleSites.
Do adresáře Google Sites uložit seznam třídy v Excelu, ke kterému
by měli přístup pouze lidé z konkrétních e-mailů (je potřeba zadávat
jednotlivě, soubor musí zůstat neveřejný). Totéž s fotkou třídy.
Veřejně bych dala jenom název + adresu školy a označení třídy.

I k tomu si ale pro jistotu vyžádám souhlasy všech spolužáků.

Zabere to sice nějaký čas, ale jednorázově. Případné změny
nebo doplnění bych si už odsouhlasila jenom s tím, koho by se
změna týkala.

Další možnost by mohla být založit třídu na webu Sousedé.cz,
který Spolužákům nabídl svou platformu. I v tomto případě bych
doporučila si předem opatřit souhlasy spolužáků.

_____________

Doplňuji odkaz na nabídku Sousedů: https://magazin­.sousede.cz/-Konec-Spoluzaku-v-Cechach/clanek/id/2923

Mělo by by být možné si tam založit skupinu
(třídu) a má tam být k dispozici jakási nástěnka.

Další odpovědi
Drap

Klidně můžeš, pokud s tím budou všichni na fotce a autor fotografie souhlasit.