zjentek

Pokud u mne náhle poklesne potřeba tzv. nízkých pudů, znamená to, že se již zvyšuje úroveň mého duchovního života?

Nebo jinak: Když znenadání přestávám mít „tadytydlencty“ potřeby, tak je to nesmírně prospěšné pro duchovní život?

Mám jaksi hokej v sousledu, jak člověku co přichází a odchází. Děkuju.

Nejlepší odpověď
orwell

Nepochybně a nejen duchovního!
Nechápu muže, kteří si dělají vrásky se slábnoucí potencí. Nepochopili, že teprve s impotencí začíná muž naplno žít. Začne být moudrý a rozvážný, nepředvádí se trapně před ženami rychlou jízdou či adrenalinovými sporty, neztrácí většinu drahocenného času honbou za uspokojováním jedné jediné živočišné potřeby a začíná se plně věnovat smysluplným činnostem. Největší vynálezy, objevy, světová literární a hudební díla a nesmrtelné obrazy stvořili muži, které už nezajímaly ženy. Již impotentní Pythagoras, Edison, Smetana, Leonardo da Vinci, Prokop Diviš, Mendělejev, Einstein a další odkázali lidstvu takové hodnoty, které by zmítáni pohlavním pudem těžko vytvořili. Nebýt mužské impotence, nebyl by trojúhelník, žárovka, Prodaná nevěsta, Mona Lisa, hromosvod, tabulka prvků, teorie relativity, Jožin z bažin.
A i když se jako impotenti nestanete světovými velikány, sklízíte minimálně plody, které vám zkvalitňují život. Před manželkou se už kvůli své potřebě nemusíte nedůstojně ponižovat luxováním, utíráním nádobí či věšením záclon a nebo v opačném případě vás už manželka neobtěžuje, protože ví, že to nemá smysl. A už vás kamkoliv pustí! Ani jí nevadí, že přespíte u kamaráda.
Blahoslavena budiž impotence.
(Ivan Mládek)

Další odpovědi
led

Nemusí…
môže to znamenať, že nám zjentek tak trochu stárne.

Dědku zjentku, vem hůl a jdi mezi lidi. Když nebudeš hledat mezi mraky, můžeš najít vílu mezi lidmi.

Kelt

Někdo má rád holky, někdo vdolky. Holky tě budou zajímat určitou dobu, vdolky mnohem delší. A duchovnímu životu se můžeš věnovat kdykoli.

paul1

Já myslím, že duchovní život a sex se nevylučují, viz např, tantrický sex:

Zdroj: https://www.da­ma.cz/clanek/co-je-tantricky-sex-ktere-slavne-osobnosti-mu-propadly

zjentek

Led, Vy mě od duchovního života odrazujete, chjo…

led

zjentku, byl jeden mnich a ten měl spoustu knih, když přišel mezi lidi, neznal jich. Jenom duchovním životem získáte pouze duchovno, ale nepoznáte život lidi kolem vás.
Lásky na plátně potěší oko tvé, pouze duchovno. Ó, jak vzdálená jest životu, když nežiješ s lidmi praví básník. Lež k životu třeba víc! Mnozí uspokojí se s obrázkami klamnými na plátnach kín, či v čarovné skřínce na čestném místě obýváku. Vidí život klamlivý, nevidí nic ze světa lidí, bojíc se vykročit ven mezi ně. Lež k životu třeba víc! Jdi mezi lidi, zjentku, nestyď se svého stáří, omládni pohledem na radost mládí, nehleď na zrůdy mediální. Žij šťastně, blaze, ne v žalu ztraceného mládí.