bolak

Pokud tlačím chcíplého trabanta z kabiny řidiče, ruce mám vevnitř a nohy na zemi, jsem řidič, nebo chodec?

Drap: A co když ve skutečnosti ten trabant tlačí mě? Aha?!

Nejlepší odpověď
gecco

Chcíplej trabant se nosí na rameni, jde o cennou relikvii…
😉

Další odpovědi
Drap

Jsi stále řidič. Jsi stále považován podle zákona za účastníka silničního provozu/řidiče/ i když trabant tlačí tebe

JájsemRaibek

Pokud nedáš přednost v jízdě, vjedeš-vtlačíš chcíplého trabanta do zákazu vjezdu, dopouštíš se přestupku.

cukrar

četl jsem odvolání nejvyššího soudu, kde několk lidí tlačilo vozidlo, ten co měl zákaz řízení, okénkem točil volantem. Vozidlo jim z kopce ujelo, narazilo do překážky udělalo škodu. Soudy odsoudili toho co točil volantem, nejvyšší soud měl jiný názor, že to nebyl šofér, a nedostal trest za maření úředného výkonu.Od té doby raději říkám při podobných dotazech, " to musí rozhodnout jedině soud, nikoliv správní orgán"

Kryšpín

Paragrafy jsou proto zakroucený, že se nechají různě vysvětlovat, záleží na super znalcích, soudcích, VIP advokátů a rovněž jak je napěchovaný tvrdě vydřený plný měšec grošáků.