Natálka xd

Pokud “teenageři” používají slova třeba cringe, crush, lol, xd tak to má uvedený význam. Co z toho vyplývá?

Pokud “teenageři” používají slova třeba cringe, crush, lol, xd tak to má většinou význam:
.....

Cringe- když je něco “nechutné, divné,..”
Crush- většinou se používá když se nějaký holce líbí nějaký kluk
Lol- když nás něco na mobilu pobaví (něco jako haha)
Xd- taky když nás něco pobaví (xD, xd..)

Nejlepší odpověď
annas

Význan slov znáte, co vás tedy zajímá?

Použijí je tehdy, když jde o uvedený význam. Zřejmě chtějí ukázat, že „jdou s dobou“, že umí anglicky, , že jsou vzdělaní., chtějí ostatní oslnit atd.

Zapomínají, že čeština je jejich mateřský jazyk, že užívat anglicismy svědčí o nedostatečné slovní zásobě v češtině.

Další odpovědi
ivzez

… že neumí česky. (–:

Klaproth

Je to pouze jeden z projevů stádového efektu. Nic hlubšího v tom netřeba hledat.

Mc Merkurion

… vyplývá z toho to, že se neumí vyjadřovat (čeština má kromě blbýho i/y a jiných obtíží jeden z nejkrásnějších a nejbohatších jazyků) a že musí bejt IN, používat výryzy, vo kterých nevím , co znamenaj … proč se musí říkat “teenageři” ??? … jo, jo to byly časy, kdy jsme byli mládež, omladina a vše bylo bezva nebo hnus, holka byla kočka, a byla přitom prča …

cochee

A na co se ptáš?

iiamadell

Kámo když použijeme xdd tak to znamená spíš trapný stejně tak i LOL

Petr Vacikar

Cringe – To je spíše pocit trapnosti nebo nepříjemné situace, z něčeho co sledujeme. Narozdíl od třeba guilty pleasure, který k tomu můžeme vzdáleně přirovnat, Cringe je nám fakt nepříjemný.

Crush – Svým způsobem asi ok, jen, i v opačném případě. Já osobně za tím vídím, když někdo někoho hodně miluje, Crush = moje vyvolená.

lol – Taky relativně ok, i v hovorové řeči to používají lidé, já ano. Já ho moc nepíšu.

xd – je jakoby více než lol, lol je jako smát se, smát se nahlas. xd je jako brečet smíchy, Uchechtat se k smrti. Ten v psaném textu preferuji více, nahlas neříkám. xdd

Zoomer

Dobře boomeři