Avatar uživatele
zjentek

Pokud stykač v rozvaděči bzučí, tak ať si bzučí?

Mně osobně to nijak nevadí (skříň je venku), ale není zde nějaký reálnější, či zvýšený riziko jakékoli poruchy, než u stykače, kterej „je v klidu“, čili tichý? ;)

(Jde o to, že stykač „bzučák“ je relativně nový /hned po záruce/ a stál pěkný hrachy!)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? EKSOT123 před 1964 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
led

Pokiaľ len ticho bzučí, je to relativne v poriadku, ale…
ak začne vrčať, volajte elektrikára! Zjavne treba čo to dotiahnúť.

Ten nízky tón bzučania robí 50Hz v elektrickej sieti na kontaktoch

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Velmi tiché bzučení je v pořádku. Přecijen ty plechy, ze kterých je jádro složeno nikdy není naprosto pevné. Pokud to začne bzučet hlasitěji, může jít o uvolněné plechy, uvolněnou kotvu, to už by mohlo mít za následek nedostatečně sepnuté kontakty, pak to mohou dělat i uvolněné šroubky zejména nepoužitých kontaktů, možností je celkem hodně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Pokud to jde, vypni jej a znovu zapni. To se jen kotva špatně přimáčkla na magnet. Nevadí to, protože kontakty které spíná jsou sepnuté. Horší by bylo, pokud by sepnuté nebyly, to by jiskřilo na silovém vedení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
agentpv

a nemáte v rozvaděči sršní – vosí hnízdo? V práci mám na topení, bojlery … několik stejných stykačů a některý drnčí, jiný vrčí, další je potichu … Já si myslím že je to nějakou vůlí buď ve stykači nebo v jeho upevnění do rozvaděče.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Ono záleží, jak moc to bzučí. Jako pravděpodobně to ničemu nevadí, ale na druhou stranu rozvaděč respektive stykač v něm nemá v popisu práce to, aby nějakým výrazným způsobem bručel. 🙂 Jinak super odpověď od EKSOT 😁 Jeřáby v říji jsou fakt super. 😁 Možná že tohle bude taky jenom rozvaděč, na který přišlo jaro. 🙂

Avatar uživatele
malinak812

Nemyslím si, že to nutně musí znamenat nějakou poruchu. Spíše bych to tipoval na to, že tam je nějaká komponenta uvolněná nebo něco podobného. Také jsme s tímto měli doma problém u naší staré rozvaděčové skříně V čem konkrétně byl problém se mi ale zjistit nepovedlo, protože v rámci rekonstrukce jsme ji kompletně vyměnili za jinou.

Avatar uživatele
led

JájsemRaibek, iskrenie je už vrčanie nahnevaného a zlého Kontaktu. Tam potom, než sa to dá opraviť dajte varovný oznam, nie „pozor, zlý pes“, ale ceduľku „pozor, nebezpečenstvo, zlý elektrický kontakt“ 🙂

před 1964 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
EKSOT123

dobrý, tak ať bzučí. Přesně podobně (dá se s tím něco dělat, nebo je to osud?) jsem chtěl formulovat včera otázku, že mi nešly hodnotit otázky, hlásilo to chybu v grafu či co. Ale pomohlo se odhlásit a přihlásit. No nic… Jo jednou nám nefungovaly v práci jeřáby, jen troubily. Říkal jsem technikům, že je říjen a mají říji. Dali mě za pravdu. Možná teda počkej až skončí říje…

před 1964 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek