nyjono

Pokud starožitník prohlíží starožitnost s odhadní cenou 250 tis, neměl by mít rukavice?

Nejlepší odpověď
ivzez

Podle mne záleží na tom, jestli jen prohlíží nebo bere do ruky,
případně na druhu starožitnosti (či jiné cenné věci).

Poznámka:
Rukavice na oči jsem ještě neviděla.
To je nějaká novinka?

Další odpovědi
Edison

Nejsem odborník, to je ten starožitník. Ale myslím, že půjde o to, co, jaký předmět, z čeho… prohlíží. Krom toho je si jistě vědom, že po léta na takový předmět stejně sahalo mnoho rukou. Nepatrně jiná situace je pravdělodobně u archeologů.

Kepler

Záleží na materiálu starožitnosti. Kovu se moc neublíží, papíru ano.

nyjono

ivzez, kdo se zmiňuje o rukavicích na oči???

nyjono

Jedná se o obraz

ivzez

Na plátno by neměl sahat, rámu by to vadit nemuselo.
Ovšem ptal jste se na prohlížení, nikoliv na dotek.

nyjono

Jenže starožitníci se dívají i na zadní stranu obrazu. Takže logicky ho nějak otočit a tudíž i sáhnout musí.

Kepler

No, tak na plátno by se nemělo sahat.

Edison

Jde o to, co je rám zač. Mnohdy je rám zcela a naprosto nepodstatný. Podstatný je obraz… plátno.