Rokio

Pokud soupeř použije v Prší proti mně kartu Stojíš! a já mám stejnou kartu, musím ji použít?

Mám vynechat kolo, protože byla proti mě použita karta Stojíš! (Vynech kolo!), ale já mám stejnou kartu.

Musím ji tedy použít?

Nejlepší odpověď
led

Môžeš a nemusíš, záleží od tvojej taktiky.

Další odpovědi
Mikís

V žádných pravidlech se nepíše o povinnosti kartu použít. V rámci taktizování jsou samozřejmě kdy si nepřejeme Eso vyložit a využít ho později k hladšímu závěru hry.

Zdroj: https://karet­nihry.blogspot­.cz/2010/05/prsi-pravidla.html

Dochy

Nemusíš. Vzhledem k tomu, že nikomu karty ani neukazuješ by ani nebyl způsob jak Ti nedovolené nepoužití karty zkontrolovat. (ok, je pár situací ve hře kdy by se tento podvod – pokud by to nebylo dovolené – ukázal)