darebak

Pokud smíchám 200 ml vody a 50 g proteinu, tak budu mít kolik ml tekutiny? 250 ml, nebo 200 ml?

Díky.

Odpovědi
Funna

podle toho, jaký objem má 50 g proteinu…před­pokládám, že není tekutý…motáš hrušky s jabkama…jak můžeš sčítat váhovou a objemovou jednotku:???

Ametyst

Určitě 250 gramů. Pak si zjisti hustotu nápoje a vypočítáš objem v ml podle vzorce V = m : ró 🙂

Kelt

Budeš mít 250 g roztoku a to za předpokladu, že nebude probíhat reakce proteinu s rozpouštědlem, tedy s vodou. Objem může být různý.

Dochy

Funna: Vzhledem k tomu, že hustotu vody známe s dostatečnou přesností a víme že mezi ml a g není nutné nic přepočítávat, klidně může 😉, zjistím, že ve výsledku bude mít 250g 20% proteinů

Problém je až s těmi 50g proteinů: Nevím co přesně je to zač a i kdybychom věděli, bude problém zjistit výslednou hustotu roztoku/směsi. Dá se očekávat že to bude někde těsně pod 250ml, jistě nad 200ml a to je asi tak všechno co o tom dokážu říct já.

Funna

odpovídám na to, nač se zeptal…jestli bude mít 200, nebo 250 ml…na gramy se neptal…
a nejde o to, že hustotu vody známe, (mimo jiné, pokud chceš být „akurátní“, tak její hustota se mění s teplotou, tlakem a samozřejmě složením a není to nikdy přesně 1kg na deci), jde o to, že je to příklad a špatně sčítá dvě různé jednotky, což jak jistě uznáš, nelze…