England1522

Pokud si vezmu za ženu Italku a měl bych s ní dítě bede to dítě mít černé vlasy a tmavší pleť?

Odpovědi
marci1

Převážně dítě podědí tmavší původ rodiče. Ale nemusí tomu být vždy. Např. Lejla Abbasová ( mulatka ) a Michael Kocáb mají syna, který je světlé pleti a blonďák.
Viz : http://wiki.bles­k.cz/mulatka,1­.html

mosoj

Hádej.

Děda Louda

Pokud bude černoškou, je dost vysoká pravděpodobnost zmíněné alternativy.

emamamisu

není to zaručené pravidlo, ale ve většině případů se podědí geny po „tmavším“ partnerovi. byl však zaznamenán i případ, kdy se narodilo bílé dítě, byť otcem byl černoch. narozené dítě byla holčička, která v dospělosti porodila dítě černé, byť otcem byl běloch. genetická informace se přenesla ob generaci.
rovněž se mohou narodit dvojčata rozdílné barvy kůže s dvěma různými otci. tzv. superfekundace.

Dochy

marci1: No co se divíš. Vždyť se přeci říká, že matka není nikdy jistá
😉