leader

Pokud si najdu práci přes agenturu nebo sám, jaký je v tom rozdíl? Agentuře platím část svého platu?

Nejlepší odpověď
Stingo

Agentuře platí ta firma, kde pracuješ a agentura pak platí tobě, takže te odrbe, aby z toho taky něco mela.

Další odpovědi
gecco

Teoreticky*) bys měl mít stejné podmínky, jako kmenový zaměstnanec té firmy, které tě agentura ´dohodí´, nevýhodou je to, že nemáš nijak zaručeno, jak dlouho budeš u které firmy pracovat. Služby agentury platí zákazník (firma, která si agenturní zaměstnance pronajímá).
___
*) teoreticky proto, že ne všechny zaměstnanecké agentury jsou ´poctivé´, v praxi se setkáš s různými ´kličkami´
😉

Awe

Jen v jednoduchosti…Jsi zaměstnancem agentury a né firmy.Takže nemáš nárok na prémie,13 a 14 plat či jiné firemní výhody.Potom jsou zde takové agentury, které tě oberou i o ten zbytek co vlastně máš. Základní fintou je že ti do smlouvy zadají minimální mzdu a zbytek dostaneš ve formě „prémií“ Takže si vlastně nebudeš mít na co stěžovat jelikož nikdo smlouvu neporušil. Taky mají v oblibě chyby systému, kde se ti záhadně ztrácí dovolená nebo odpracované hodiny, a když si toho nevšimneš máš smůlu.Je toho spousta

jáára

Agentury jsou víceméně živeny s úroků. Tvou výplatu si na účtě podrží měsíc.
Když má agentura 100 lidí, to už něco hodí…

lexx

vyhýbej se agenturním lotrům loupežníkům dokud jsi mladý a dokud to jde