Rokio

Pokud si člověk plete sny se vzpomínkami, je to závažné?

V případě, že se někomu zdají sny a daná osoba si nepamatuje, jestli to byl jenom sen, nebo se to skutečně stalo, je to chorobné?

Nejlepší odpověď
annas

Něco k tzv. živým snům v archivu

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-tak-zive-sny-ze-rano-nevite-co-je-skutecnost-a-co-sen

"Někteří odborníci dokonce radí: „Berte sny vážně. Hlavně ty, které se opakují vícekrát. Právě jejich prostřednictvím vaše tělo volá o pomoc.“ Podle nich se dvěma lidem mohou zdát podobné sny, přitom u každého člověka signalizují jinou nemoc. Záleží na psychice konkrétní osoby a jejím zdravotním stavu. atd.

http://procpro­to.cz/zajimavos­ti-a-novinky/zive-sny-sos-naseho-tela/

Sny se zdají v tzv. fázi REM, ta je nejčastěji až k ránu, takže se člověk se vzpomínkou probouzí a , není si jistý, zda šlo o sen, nebo realitu.

Někdy můžete své sny proměnit ve vzpomínky, zvláště, když se ve spaní uvolní nevědomí. po probuzení pracuje např. představivost.

Závažné to b ěžně není, ale mohou vzniknout psychické problémy, pokud sny odhalí nevědomí a dotyčný se tím začne zabývat a řešit. jako skutečný prožit, třeba i v minulosti.

Další odpovědi
Drap

Ne neni. Stává se to většině lidí celkem běžně.