zjentek

Pokud si cestou na vlak šťourám v nose, existuje zákonný důvod, který by ospravedlňoval dané jednání?

A pokud neexistuje, tak co mi z právního pohledu hrozí?

Odpovědi
Edison

Další ukázka HLOUPÉHO dotazu.

Kelt

Z hlediska tohoto portálu nechápu dotaz, ale pokud se na to podívám jako příklad výrokové logiky – disjuknce . jestliže výrok a , pak výrok b. Tam je to jasné. Pokud je první argument pravdivý a druhý je nepravdivý, je celé tvrzení, disjunkce nepravdivé a jinak ve zbývajících případech je to pravdivé.
Takže dám tady příklady, kterým porozumíš.
Výrok a – uvařím si čaj s citronem, b – přijde tady Emma Stone.
Vím, že nepřijde, a nebudu si vařit čaj s citronem, ale disjunkce platí. Totéž si dosaď do své otázky.

Jack 12323

Co je to za otázku !!!

ivzez

Souhlasím s Edisonem.
Aspoň Ústavu a Listinu základních práv a svobod byste znát mohl/měl.

dudu

Při nadcházejících volbách určitě kandiduj do poslanecké sněmovny. Tam se ocitneš mezi sobě rovnými, budeš moci beztrestně vypouštět ještě daleko větší pitomosti a dostávat královsky zaplaceno.

Dochy

Můžeš si dělat co chceš, pokud to nebude proti aktuálnímu zákonu, nebo to nebude nějakým zákonem neočekávaným způsobem škodit okolí. Takže se štourej dle libosti, utrpí max. Tvé ego až Ti někdo řekne co si o Tvém počínání myslí.
Mimochodem, nedávno jsem četl článek že pojídání výsledků popsaného počínání je vzhledem ke zdravotním přínosům u dětí pozitivní věc.

Edison

Doplním Dudu: A klidně se budeš moct šťourat v nose. Zaručeně beztrestně, bo budeš mít imunitu.

zjentek

Edison když ty všechno víš, tak se nemůžeš divit, že lecos ti přijde třeba hloupé, ale… nemůžeš za každou cenu podle sebe soudit tebe, to přece ani nejde!

Edison

Ten dotaz je hloupý už proto, že předpokládá, že co není dovoleno, je zakázáno. Ono je to ale naopak. Samotný obsah je už kapitola sama pro sebe. Je třeba si uvědomit, že soupis dovolených věcí by byl buďto nekonečný, bo strom života je košatý, nebo by byl velmi úzký a musel bys mít dovoleno i dýchat. Tak so ti teď přeber. A vem v potaz, že žijeme v liberální společnosti.

Ametyst

Správně. Ono už je dost na tom, že platíme za vydechovaný vzduch.

zjentek

TO NENÍ PRAVDA, co není legální, je ilegální = Tečka

Edison

Ilegílní je to, co je vyjmenováno. Vše ostatní je legální. Taková je realita našeho právního systému. Nikoli obrácená, že by byly vyjmenovávány věci dovolené a vše ostatní by bylo zapovídáno.

ivzez

Zjentku,
to je omyl, u nás platí, že co není zakázáno,
je povoleno, přičemž zákony zpravidla nevyjmenovávají všechno, co je legální.

zjentek

Jo a dané jednání platí i při čekání… samosebou na vlak!

ivzez

Každopádně by to mohl být „zajímavý způsob“, jak ostatní cestující přimět k zachování dostatečného odstupu.

zjentek

Ivzez já teda nemám tušení, kudy se po světě běžně pohybujete, ale někdy mám pocit, jako byste znala jenom slušné a vychované lidi. Fakt je mně váš pohyb po planetě záhadou…

ivzez

Nvzpomínám si, že bych se n ěkdy setkala s opakem. Je přece volba každého z nás, s kým se stýkáme.