dust8

Pokud se zregenerovaná šlacha vrchního palce dá zatím jen trochu ohýbat, tak jaká je šance, že se cvičením plně rozhýbe?

Šlacha byla úrazem přeťata až ke kosti. Po sádře a dlaze asi 6 týdnů je palec nyní bez dlahy a ma se cvičit. Bohužel jde ohýbat je trošku asi jen centimetr. Na druhé ruce kde je palec normální se dá vklidu horní článek ohnout směrem dovnitř až skoro na úhel 90 stupňů.

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze paušalizovat, u každého zranění a každého jedince jiná. Lze však předpokládat, že po delší době rehabilitace a cvičení lze dosáhnout téměř 100% hybnosti jak bylo dříve.

Další odpovědi
Edison

Skvělý dotaz. Na svého lékaře!!!

Kelt

A co čekáš? To zranění nějak tu ruku poškodilo, ale cvičením se to dá napravit. Až budeš mít obě ruky funkční, tak jsi OK. Ale na to se musí podívat lékař a zhodnotit to.

Ametyst

Sezen si dobrého fyzioterapeuta, dnes už jsou velmi vzdelani a dobří: nejlépe nějakého se specializaci na sportovní úrazy.