Avatar uživatele
dust8

Pokud se z nedostatku místa postaví rychlovarná konvice na parapet okna, tak při vaření vody se pára nepřemění v plíseň?

Myslím tím jestli se ta párá při vaření vody, která se bude vždy opírat do asi 1,5m vzdáleného oblouku okna (jeho vrchu), tak se tam ta pára bude vždy srážet a nehrozí tam časem plíseň?

Teď v létě pokud se často větrá to asi moc nehrozí, ale co v zimě až se bude více topit a méně větrat?
Bohužel tu konvici fakt chci pořídit, abych pořád nemusel lítat do kuchyně a navíc jí prostě nemám kam jinam dát. Všude něco mám. Na zem jí stavět nebudu, protože to by vypadalo divně.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1715 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Pára zpravidla nezvládá transmutaci v plíseň 😉
Jisté riziko sice hrozí, ale vzhledem k předpokládanému stupni využití a k tomu, že konvice se zpravidla sama vypne do 5s od dosažení bodu varu a vzhledem k tomu že je uzavřená bude páru generovat jen při tom varu, mi to nepřipadá jako moc pravděpodobné. Dále lze počítat i s opačným vlivem. Nahřátá konvice zvedne teplotu v blízkém okolí, takže tam bude voda obecně méně kondenzovat než kdyby tam konvice nebyla.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Já mám taky na stole binec, ale chystám se to uklidit. A taky to vypadá divně. A taky mám rychlovarnou konvici. Mám ji v kuchyni vedle a měřil jsem si dobu, za jak dlouho pro ni dojdu , zaleji kávu a zase dám na podstavec. 44,29 s. Takže pochybuji, že bydlíš v něčem podobném jako je Louvre, že z místa, kde máš počítač a místa, kde je rychlovarná konvice a že doba přenesení konvice ti bude trval více než minutu. Ale určitě ne hodiny. Kolikrát bys lítal do kuchyně. Určitě nemáš kuchyni tak daleko, jako v pohádce Princezna se zlatou hvězdou na čele, kde několik sloužících volalo kuchaře ke králi. Takže neříkej, že to nejde.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek