dust8

Pokud se z nedostatku místa postaví rychlovarná konvice na parapet okna, tak při vaření vody se pára nepřemění v plíseň?

Myslím tím jestli se ta párá při vaření vody, která se bude vždy opírat do asi 1,5m vzdáleného oblouku okna (jeho vrchu), tak se tam ta pára bude vždy srážet a nehrozí tam časem plíseň?

Teď v létě pokud se často větrá to asi moc nehrozí, ale co v zimě až se bude více topit a méně větrat?
Bohužel tu konvici fakt chci pořídit, abych pořád nemusel lítat do kuchyně a navíc jí prostě nemám kam jinam dát. Všude něco mám. Na zem jí stavět nebudu, protože to by vypadalo divně.

Nejlepší odpověď
Dochy

Pára zpravidla nezvládá transmutaci v plíseň 😉
Jisté riziko sice hrozí, ale vzhledem k předpokládanému stupni využití a k tomu, že konvice se zpravidla sama vypne do 5s od dosažení bodu varu a vzhledem k tomu že je uzavřená bude páru generovat jen při tom varu, mi to nepřipadá jako moc pravděpodobné. Dále lze počítat i s opačným vlivem. Nahřátá konvice zvedne teplotu v blízkém okolí, takže tam bude voda obecně méně kondenzovat než kdyby tam konvice nebyla.

Další odpovědi
Kelt

Já mám taky na stole binec, ale chystám se to uklidit. A taky to vypadá divně. A taky mám rychlovarnou konvici. Mám ji v kuchyni vedle a měřil jsem si dobu, za jak dlouho pro ni dojdu , zaleji kávu a zase dám na podstavec. 44,29 s. Takže pochybuji, že bydlíš v něčem podobném jako je Louvre, že z místa, kde máš počítač a místa, kde je rychlovarná konvice a že doba přenesení konvice ti bude trval více než minutu. Ale určitě ne hodiny. Kolikrát bys lítal do kuchyně. Určitě nemáš kuchyni tak daleko, jako v pohádce Princezna se zlatou hvězdou na čele, kde několik sloužících volalo kuchaře ke králi. Takže neříkej, že to nejde.