kazisvět

Pokud se vaří ocet, snižuje se jeho dekalcifikační účinek?

Stále zápasím s tím, jak nejúčinněji čistit topné těleso zvlhčovače vody, které se po více než jednom týdnu používání s naší hodně tvrdou vodou zanese vodním kamenem. Myslel jsem si, že vyčištění hodně pomohu zahřátím octa až k bodu varu, ale mám pocit, že čištění jde pak hůře než když ocet zahřeju podstatně méně.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

A co takhle používat destilovanou vodu a myslím, že bude po problému.

Další odpovědi
dědapetr

To máte lepší zakoupit přípravek na odstranění vodního kamene pro poravinářské účely.

hanulka11

pokud nechcete vodu kupovat tak ji převařte než ji použijete

kazisvět

díky za radu s destilovanou vodou. Bylo by to však pro mně dost drahé, protože do dvou zvlhčovačů teď prakticky každý den dávám po 4 l vody, tj. cca 240 litrů za měsíc. Nevím, jestli bych tolik destilky sehnal pod 1000 Kč, a proto se raději potrápím s octem a odstraňováním kamene z vody normální.