dust8

Pokud se v opuštěné přírodě vytvoří soukromá střelnice pro kuši, tak je třeba označit její hranice kvůli civilistům?

Už vím díky otázce ohledně zbrojního pasu na kuš, že není třeba díky vyčerpávajím informacím Edisona, ale netuším jak je to s vlastní střelnící mimo soukromí pozemek zdali je to vůbec dovoleno? Pokud ano, tak je třeba nějak ohraničit např. výstražnou páskou, aby nějaký civilista náhodou neprošel před terčem a neschytal jednu šipku za ucho?

Je rozdíl mezi slovy kuše = zbraň – x kuš! = zaklení

Nejlepší odpověď
dubraro

1/ Jednou jsem sledoval závody v lukostřelbě tzv. free style, tedy v přírodě. Bylo to organizováno tak, že na všech přístupových cestách hlídali pořadatelé a upozorňovali okolojdoucí na nebezpečí.
2/ Střelba musí být vždy směrována tak, aby střelec viděl na místo dopadu šipky, i když mine terč, tedy např. proti svahu

Další odpovědi
Edison

Zákon č. 119/2002 Sb.Zákon o střelných zbraních a střelivu a o změně zákona č. 156/2000 Sb., o ověřování střelných zbraní, střeliva a pyrotechnických předmětů a o změně zákona č. 288/1995 Sb., o střelných zbraních a střelivu (zákon o střelných zbraních), ve znění zákona č. 13/1998 Sb., a zákona č. 368/1992 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů, a zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů, (zákon o zbraních)
ČÁST PRVNÍ
ZBRANĚ, STŘELIVO A MUNICE
HLAVA II
ZBRANĚ A STŘELIVO
Díl 2
Nabývání vlastnictví, držení a nošení zbraně a střeliva
§ 15
(3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. k) je zakázána na místě, kde by střelbou mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku, není-li na takovém místě určen pro střelbu bezpečný prostor, zajištěn dohled odpovědné osoby nebo není-li takové místo viditelně označeno jako místo, kde probíhá střelba a na kterém je střelba umožněna pouze s vhodnými ochrannými pomůckami.

Přečti si ten zákon celý a bude Ti vše jasné… Snad…

Střelnice: Kolem střelnic najdeš základní informace v tomtéž zákoně.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2002-119#p15

Drap

V prve řadě bude třeba souhlas majitele pozemku a střelnice má svá bezpečnostní pravidla, které je nutno dodržet.

zjentek

Se vytvoří? Jako sama? Pokud ti „vyšší moc“ v přírodě schválí střelnici, bude tam legální střelnice, nikoli opučtěná příroda. Opuštěnou přírodu vnímám jako divočinu, kde nejspíš můžeš z kuše vystřelit, ale následky účinku tý střely a jejich dopady si poneseš sám a dobře tomu tak!

elkon

S ohledem na to, že slovo kuše, neumíš ani skloňovat, tak bych řekl, že pro tvé mládí, ti taková zbraň nepatří ani do ruky. Natož vymýšlet střelnici.

Kryšpín

Jak píše Dubraro dostřel proti svahu