Rokio

Pokud se stane dopravní nehoda na přechodě pro chodce, u kterého není semafor, je to vždy chyba řidiče?

Bude pak chodec považován s nejvyšší pravděpodobností za poškozeného?

Vyjímkou je samozřejmě případ, kdy chodec skočí řidiči pod kola za účelem sebevraždy.

Nejlepší odpověď
Kelt

Musí se posuzovat každý případ jednotlivě a hodnotit konkrétní dopravní situace a způsob jízdy řidiče. Některé okolnosti může řidič předpokládat, ale ne všechny.

Další odpovědi
Dochy

Ne vždy. Většinou ano.
Tak ten chodec tam nemusel skočit za účelem sebevraždy. Dítě tam mohlo vběhnout třeba kvůli hře. Řidič jej nemusel včas vidět protože před přechodem v rozporu se zákonem, parkovala dodávka. Řidiče mohla postihnout nečekaná zdravotní indispozice, na autu se mohla objevit nepředvídatelná závada,..

Mc Merkurion

… blbost … ne, vždy … někteří chodci se nenaučí správně přeházet (https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-to-dojit-tak-daleko-ze-jednou-skoncim-na-psychine-za-spatne-prechazeni-zebry ) …

cukrar

Ne, je to vždy dle momentální situace.
Většinou za to může řidič.