Georgo2010

Pokud se objeví v nápoji Kumbucha podlouhlý průhledný „sliz“, je to na závadu? Stalo by se něco po vypití?

Nejlepší odpověď
hanulka11

jen špatně propláchnutá houba vytváří sliz – pak se nápoj znehodnocuje a není dobré ho používat
vyňato z článku.....
Špatně propláchnutá houba vytváří sliz a znehodnocuje nápoj, proto pijte pouze mléko z houby, kterou řádně zbavíte slizu. V opačném případě si můžete zadělat na bolesti břicha nebo průjem. Chcete-li si houbu uschovat na později, můžete ji zmrazit.

http://clanky­.vareni.cz/ti­betska-houba/

Další odpovědi
Danča84

Já kombuchu pěstovala, vždycky po slití nápoje jsem jí pořádně opláchla a kousky průsvitného rosolovitého „slizu“ se mi tam také tvořili. Je to známka že je nápoj živý, kvalitní = z těch kousků se postupně tvoří ta houba. Po vypití se Ti nestane nic, maximálně pokud Ti kousek slizu vadí v puse (mě teda ano), může se Ti zvednout žaludek, ale škodlivý určitě není. Jestli Ti vadí v puse, přeceď nápoj před podáváním přes hustý plastový cedníček.