Rokio

Pokud se někdo dostane do nebe, může pak skončit v pekle?

V případě, že někdo vede spořádaný život, věří v Boha a je dobrým křesťanem a po smrti skončí v nebi, může po nějaké v době v nebi být poslán do pekla, pokud tam zhřeší?

Nejlepší odpověď
Anikitos

To jsou otázky, na které nezná odpověď ani ten největší teolog.

Nejsem křesťan, ale pokud by byla pravda, co říká Bible tedy vše je ”Vůle Boží,” tzn. že za vším, co se děje a co se bude dít stojí On, je vše dopředu naplánované. Takže o tom zda, se člověk dostane do Nebe nebo Peka je už předem dané.

U křesťanů je Bůh ”Vševědoucí,” takže by člověka, který by v Nebi po smrti hřešil určitě do Nebe nepustil.

Shoehardt: Myslel jsem si, že do očistce chodí jen ti, kteří za života nebyli ani dobří ani zlí, v očistci se očistí, a pak si zasoluží jít do Nebe. Jinak ty dobré duše putují rovnou do Nebe ne? :)

Další odpovědi
Shoehardt

Než se duše dostanou do nebe, projdou očistcem. Tam jsou mechanicky a chemicky očištěny od různých nánosů života (lži, alkoholismus, braní jména Božího nadarmo atd.).

Do nebe tedy duše přichází čistá, voňavá a bílá – skoro jako vypraná v Perwollu (nebo možná v perchloru). Proto se už v nebi nehřeší. Všecky roupy z tebe vytlučou v tom očistci.

Realtoltek

Otázkou je co přesně peklo je… Svaté písmo rozlišuje dva pojmy… Hádes a Gehennu. Hádes je místo neživých duší (tedy jakoby pamět osobností), které mohou být vzkříšeny, kdežto Gehenna je spíše vězením ducha…který by se mohl teoreticky znovu a znovu manifestovat do různých duší a nekonečně trpět aniž by si toho byl vědom…
Kdybychom vzali v potom, že Nebe je svět na druhé straně černé díry.....jednalo by se o svět čistého světla a plného poznání…tedy duch si je plně vědom své manifestaci v duších… JSEM TEN KDO JSEM, KTERY BUDU. A do pekla může být pak samozřejmě poslán jako posel :)…což je zřejmě můj případ.

ivzez

Ne.
Nikdo se nedostane do Nebe
a nikdo nemůže skončit v pekle,
protože ani jedno neexistuje.

Roman71

Rokio, pokud se někdo dostane do nebe a stane se součástí Boží duchovní rodiny, do žádného vybájeného pekla (a před tím jakéhosi očistce) odeslán nebude. Ježíšův Otec vybírá jeho budoucí spoluvládce velmi pečlivě podle vlastních kriterií, do toho mu žádný člověk mluvit nemůže. Pokud bude někdo vybrán pro život v duchovní říši, bude 100% jisté, že bude i v nebi pracovat na konání Boží vůle tak, jak to dělal v pozemské části jeho organizace.