zjentek

Pokud se nabízí více možností resetování zařízení, půjde vždy o jeden a tentýž reset?

Řeším zde takové zvláštní dilema. Takže mohu router resetovat do továrního nastavení a to buď tak, že jej resetuji online v administraci routeru (reset do továrního nastavení), anebo tak, že přímo na zařízení zmáčknu párátkem takový ten zapuštěný čudlík, u kterýho je nápis RESET. Tím asi zařízení také resetuji. Ale do jakýho nastavení? A to je moje dilema, bo jsem zde laik.

Není reset jako reset, nebo naopak?

Taky mám další možnost a to aktualizovat firmware. To by se dalo taky považovat za „jakýsi reset“?

(Prosím neplést zde ještě restart, bo už se dočista zblázním, dík.)

Nejlepší odpověď
aliendrone

Pokud je položka v administranci něco jako „Reset to Factory Default“, jde skutečně o resetování do továrního nastavení, které stejně jako podržení „utopeného čudlíku“ přivede signál na vývod čipu k vymazání paměti. Čudlík je tam navíc proto, že někdy se zařízení blokne tak, že NEJDE provést tento reset softwarově a částečně proto, že „zmáčkount čudl“ umí kdejaké stehno, zato najít v administračním menu tuto volbu už vyžaduje IQ přinejmenším bublajícího bláta, kterým (jak jistě víš) zdaleka všichni NEDISPONUJÍ. ;) :)

A i když rozeznáváme různé resety (cold, warm), tak pro tebe je podstatné to uvedení do „factory default“, což OBA způsoby dělají. :)

Další odpovědi
jáára

Taky jsou resety do servisních módů…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Aliendrne, POČKEJ, tomu nerozumím… takže mám být hrdej, že jsem na to v tý administraci přišel úplně sám? (; d; D;

zjentek

…A taky by mě, tedy především zajímalo, jestli si „továrním resetem“ vymažu i názvy wifin (2,4 + 5G), včetně hesel, žeano… no asi ano );

aliendrone

zjentek>>> JJ, pokud jsi hrdý na to, že si sám zavážeš tkaničky, tak můžeš být hrdý i na tohle. ;) :D :D
Vymažeš tím ÚPLNĚ VŠECHNO, router bude ve stavu jak jsi ho koupil. :)
BTW – login pro přihlášení je obvykle na nálepce, ale raději si to zkontroluj PŘEDEM. Tvé „kauzy“ se z nějakého důvodu vymykají těm běžným, takže abys pak netrojčil… ;) :D :D

cochee

Ano.