Avatar uživatele
zjentek

Pokud se nabízí více možností resetování zařízení, půjde vždy o jeden a tentýž reset?

Řeším zde takové zvláštní dilema. Takže mohu router resetovat do továrního nastavení a to buď tak, že jej resetuji online v administraci routeru (reset do továrního nastavení), anebo tak, že přímo na zařízení zmáčknu párátkem takový ten zapuštěný čudlík, u kterýho je nápis RESET. Tím asi zařízení také resetuji. Ale do jakýho nastavení? A to je moje dilema, bo jsem zde laik.

Není reset jako reset, nebo naopak?

Taky mám další možnost a to aktualizovat firmware. To by se dalo taky považovat za „jakýsi reset“?

(Prosím neplést zde ještě restart, bo už se dočista zblázním, dík.)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1119 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Pokud je položka v administranci něco jako „Reset to Factory Default“, jde skutečně o resetování do továrního nastavení, které stejně jako podržení „utopeného čudlíku“ přivede signál na vývod čipu k vymazání paměti. Čudlík je tam navíc proto, že někdy se zařízení blokne tak, že NEJDE provést tento reset softwarově a částečně proto, že „zmáčkount čudl“ umí kdejaké stehno, zato najít v administračním menu tuto volbu už vyžaduje IQ přinejmenším bublajícího bláta, kterým (jak jistě víš) zdaleka všichni NEDISPONUJÍ. ;) :)

A i když rozeznáváme různé resety (cold, warm), tak pro tebe je podstatné to uvedení do „factory default“, což OBA způsoby dělají. :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jáára

Taky jsou resety do servisních módů…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Aliendrne, POČKEJ, tomu nerozumím… takže mám být hrdej, že jsem na to v tý administraci přišel úplně sám? (; d; D;

před 1119 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

…A taky by mě, tedy především zajímalo, jestli si „továrním resetem“ vymažu i názvy wifin (2,4 + 5G), včetně hesel, žeano… no asi ano );

před 1119 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

zjentek>>> JJ, pokud jsi hrdý na to, že si sám zavážeš tkaničky, tak můžeš být hrdý i na tohle. ;) :D :D
Vymažeš tím ÚPLNĚ VŠECHNO, router bude ve stavu jak jsi ho koupil. :)
BTW – login pro přihlášení je obvykle na nálepce, ale raději si to zkontroluj PŘEDEM. Tvé „kauzy“ se z nějakého důvodu vymykají těm běžným, takže abys pak netrojčil… ;) :D :D

před 1119 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Ano.

před 1119 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek