dust8

Pokud se na HDD s IDE rozhraním připojí IDE-SATA konektor a vymění se za SSD, tak bude rychlost na úrovní SATA či IDE?

Nejlepší odpověď
autacek

Rychlost bude limitována vždy nejpomalejším prvkem v řadě.

https://www.ges­.cz/cz/ide-sata-prevodnik-GES08805323.html

Další odpovědi
aliendrone

Co to breptáš? Na HDD s rozhraním IDE NEJDE připojit jiné rozhraní (kšíra), než IDE (SATA vypadá a především funguje úplně jinak). :)

Arne1

Data nemohou proudit rychleji, než jim vlastnosti rozhraní dovolí.

Dochy

Komunikace bude probíhat maximálně rychlostí nejpomalejšího prvku. A protže snad i ta nejpomalejší SATA je rychlejší než IDE (i ty jeho poslední verze co už sa jako IDE neoznačovali), pojede se maximálně na rychlosti IDE. A protože neznáme rychlost konvertoru ani disku, mohou to tyto prvky ještě více omezit.

dubraro

Když pomineme faktické i terminologické chyby dotazu a budeme předpokládat, že tazatel chce do starého počítače s rozhraním IDE namontovat nový disk s rozhraním SATA a že se mu to pomocí vhodného převodníku podaří, pak lze předpokládat, že to s novým diskem bude rychlejší. Ani v dobách IDE rozhraní (v podstatě 16-bitová sběrnice) nebyla limitující rychlost rozhraní, ale výkon disku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Arne1

aliendrone: jsi totálně mimo. Vyrábějí se redukce, na oba směry. Například https://www.krup­.cz/Default.as­p?cls=stoitem&sti­id=4916

aliendrone

Arne1>>> Nežř začneš mlít kraviny, tak se trochu dovzdělej.

  1. píše „…na HDD s IDE rozhraním připojí IDE-SATA konektor…“

Takový KONEKTOR NEEXISTUJE.

  1. Nikde nepíše ani „redukce“ (jako ty), ale I KDYBY, tak redukce IDE>SATA TAKÉ NEEXISTUJE. NENÍ technicky proveditelná, VŽDY musí jít o konvertor (převodník), ostatně se tak i ta tvá odkazovaná „redukce“ tak i jmenuje.
  2. Samotný fakt, že se mnohy tyto konvertory nazývají redukce (aby to dementi dokázali vyhledat) na věci nic nemění, stejně tak dementně je běžně nazýván el. generátor na byciklu „dynamem“, přestože jde již desítky let prakticky bez vyjímky o ALTERNÁTOR.
  3. O existenci takových konvertorů vím, dokonce jeden mám. (Zde mi poradil dobře zdejší gangster Dochy [pro jistou ještě jednou díkes bejku, kdybych před tím nepoděkoval, což je jaksi u mně standardem! ;) ])
  4. Pokud by ses namáhal zapojit takové 2, možná 3 neurony (tedy…aniž by to ohrozilo tvé životní funkce), přišel bys na to sám. Stačí se mrknout na počet pinů SATA a IDE konektorů. Mohl bys kabely zapojovat JAK CHCEŠ, ale bez převodníku ti je to prd platné. Redukce je třeba z USB-A na USB mini, tam nepotřebuješ aktivní prvky.

Takže KDO je tu totálně mimo? ;) :D :D

Arne1

Když se na něco ptá laik, tak většinou nepoužívá správné termíny a pojmy. Takže se tomu je nutno přizpůsobit. Laikovi je jedno, jestli je to redukce nebo konvertor, on chce prostě „udělátko“ které udělá že mu to bude fungovat podle jeho představ