dust8

Pokud se na dveře s částečně skleněnou výpní nalepí zevnitř vrstva plexiskla, tak se tím praktický znemožní vysklení?

Jak tenká vrstva je dostačující? Jedná se mi o případné zabezpečení vstupních dveří se skleněnou kde bydlí sama osoba s pokročilým Alzhaimerem, která by mohla teoreticky bušit na to sklo zevnitř a přitom řvát ať se odemče, protože by měla zavřeno, aby nešla jinak do schodů do horního patra a třeba cestou neupadla (má už hůlku – hůře chodí). Mohla by jít i ze schodů do sklepa a tam se šance pádu ze schodů ještě zvyšuje. Mohlo by to mít fatální následky. Zatím to řešíme že za ní z druhého patra docházíme a že s ní chodíme ven z postele se projít mnohokrát za den. Během toho i najíst, napít na wc.

A vůbec prosím ještě i o tuto podotázku: Kde se dá zakoupit plexisklo a mohou jej tam i nařezat na mírů?

A ještě jedna prosím. Čím byste to plexisklo připevnili na to obyč sklo těch dveří zevnitř, aby to dlouhodobě drželo? (pokud možno na dlouhá léta)

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ je pacient v takom stave, ako popisujete, je to práve naopak,
treba umožniť, aby sa dvere dali „hrubou silou“ v prípade potreby otvoriť aj bez kľúča.
Inak, nedáva sa plexi, ale lepí sa bezpečnostná fólia. https://www.nex­t.cz/bezpecnos­tni-folie

Další odpovědi
Edison

Ujasni si pojem plexiskla. Ale existují bezpečnostní folie pro nejrůznější účely. On účelu nevysypání, přes nerozbití, až po rozbití na střepy s určitými vlastnostmi. Mnohem efektivnější než folie jsou přímo pro daný účel vyráběná skla, která mohou obsabovat až několik vrstev zajišťujících např. neprůstřelnost.

elkon

Použít plexisklo je nesmysl, je křehké, stejně jako sklo. Jedině nalepit bezpečnostní fólii. Třeba tohle. https://www.nex­t.cz/bezpecnos­tni-folie

led

elkon, než vložíte odpoveď, pozrite sa, či už tu nie je.
Už v škole nás učili, že opisovať sa nemá 🙂

dust8

Zapomněl jsem uvést, že je jinak v polohovací posteli, která má nastavenou zábranu, která se dá dát dle potřeby dolů.