autacek

Má-li se šetřit vodou a není snad dovoleno ani zalít trávník, proč se vodou mrhá a rozprašuje se zbůhdarma po ulicích?

Je mi jasné, že je to patrně na ochlazení a zlepšení prostředí města, ale kdo si za to může? Takže nám má pojít naše tráva a vysázená zeleň a máme mít doma saharu kvůli tomu, že si ve městě vykáceli všechny stromy a zelené plochy zabetonovali? Jistě že to částečně zveličuji, ale přijde mi to spojené všechno se vším a trochu sobecké.

Nejlepší odpověď
zjentek

Zakázat si zalévání zeleně je prakticky sebevražda. Alespoň pro ty, kteří se „živí na svém“, ne na druhých.

Další odpovědi
mosoj

Typicky čecháčkovská reakce. Na kropení ulic se nepoužívá pitná voda! Hlavním důvodem kropení ulic ve městě je snížit koncentraci ozonu. Ještě „chvilku“ a příroda nám ukáže zač je toho loket. Ono toho skončí víc. Třeba i to zdánlivě neškodné umělé zasněžování!! A to se neděje ve městě!!Mám dojem, že si to lidé za své chování v celé své historii zaslouží.

Mc Merkurion

… protože čím větší město, tím víc na vesnici kašle … nic nového pod sluncem … a pak přijedou na chalupu a jsou první, co kropí trávník a napouštěj bazén se slovy: když jí platim, můžu si s ní dělat co chci …

… mosoji: než něco plácneš, zjisti si fakta: "„Jde o pitnou vodu a nabíráme ji buď na svých základnách, nebo ze schválené sítě hydrantů,“ doplnil Sedláček.
Zdroj: https://zpravy­.idnes.cz/sprcho­vani-rozpalenych-prazskych-ulic-stoji-denne-pres-200-tisic-p8z-/domaci.aspx?c=A100722­_153333_praha_mku " https://zpravy­.idnes.cz/sprcho­vani-rozpalenych-prazskych-ulic-stoji-denne-pres-200-tisic-p8z-/domaci.aspx?c=A100722­_153333_praha_mku … odkuď jsi čerpal ty ???

Kryšpín

Vody dle mého odhadu máme dostatek, poněvadž hlupáci komouši vystavěli nejvíce přehrad a proto nezbylo na cyklostezky..

Jinak naše šlechta to vyřešila dobře, velkou část vodáren prodala Veolii, Suezu Francie, Energii Rakousko, Quallii Japonsko či NGW Německo.

Např. Brno se dělí se Suezem, zisk se rovněž poctivě rozdělí, ale investice hradí občané v ceně vody.

Až se dostaví dostatek cyklostezek, rozhleden, golfových hřišť, ptačích hnízd ap., tak možná Brusel něco pustí na opravu něčeho jiného, také trochu potřebného.

annas

Když jsem asi před 4 či 5 roky vložila na slovenské odpovědi otázku, zda voda bude vzácnější než zlato, schytala jsem to, prý píši í bláboly.

Otázku nemůžu najíít,. Ale posstupně se naplňuje to, co už pokračuje několik roků.

U nás se voda na kropení ulic bere z řeky nebo užitková, takže se pitnou vodou nemrhá. Je pravda, že naše město je na písčité půdě, dá se říct „na vodě“, takže my máme i zatím ve studni užitkové vody na zalévání dost.

Při kropení vznikají náklady na pohonné hmoty. Ale zdraví je určitě přednější. Myslím si, že se kromě jiného smyje prach do kanalizace, takže ho není tolik. Pomáhá to alergikům.

Také se pročístí a zvlhčí vzduch, i když při těch vedrech je to jen chvilkové.
--

"Je velice nesnadné si představit, že území, která jsou ohrožována záplavami a vystavena účinkům vodních toků, přesto vysychají…

Procházíme-li takovými krajinami, nemůžeme se ubránit dojmu, že příroda odsoudila k neplodnosti a zániku tyto podivuhodné, ale otřesné pouště; je těžké uvěřit, že kdysi byly, a kdyby nebylo lidského třeštění, byly by dosud obdařeny vším bohatstvím, které příroda dala těm, kterým nejvíce přála."

G. P. Marsh: Man and Nature

Kepler

Ta spotřeba v pouličních rozprašovačích je celkem mizivá, zvláště ve srovnání s dříve používaným kropením ulic. Ani to nemusí být pitná voda. Musíme vzít v úvahu, že se snižuje riziko zkolabování dětí, starých a nemocných lidí. Daleko většímu mrhání dochází z důvodu poruchovosti zastaralých vodovodních řadů. Jen v Praze teď dochází k desítkám poruch denně, téměř výhradně praská stará litina.

Muffz

Celý život žiji ve městě a kropení ulic mi přijde zbytečné. Na chatě kropíme z řeky pořád.

Podle mého je vody dost, všechny přehrady v okolí, co máme zjištěné i kvůli projektům na univerzitě, vodu mají a pravidelně odpouštějí.