dust8

Pokud se má brát 1 tableta Zyrteku na noc, je možné předtím vypít 6–8 piv, či je to pak enormní zátěž na játra atd.?

Pokud by 6–8 bylo moc, tak to třeba 2–3? Nebo i jedno pivo na Zyrtek je hazardovaní se životem?

Mám prostě rád, když se po náročném dni řádně opiju (sem tam).

Nejlepší odpověď
da ny

Jestli jste alkoholik a devastujete i svá játra, je Vaše věc 😁
I bez Zyrtecu těch 6 – 8 piv devastuje Vaše ledviny (zvláště pokud holdujete méněstupňovému pivu). Hádám, že jste při jejich konzumaci pouhý průtokový ohřívač… a pravidelně „běháte“

Antihistaminika se většinou užívají ráno, lze rozdělit do 2 dávek (tedy i večer).

„Mezi alkoholem (při hladině 0,5 g/l v krvi, což odpovídá jedné skleničce vína) a cetirizinem užívaným v doporučených dávkách nebylo pozorováno žádné klinicky významné vzájemné působení. Nejsou však k dispozici údaje o bezpečnosti, pokud jsou užívány vyšší dávky cetirizinu současně s alkoholem.
Proto se, stejně jako u všech ostatních antihistaminik, doporučuje vyloučit současné požívání alkoholu při léčbě přípravkem Zyrtec.“
https://pribalove-letaky.cz/zyrtec-10-mg

Další odpovědi
elkon

Když se chceš brzy zabít, tak klidně. Možná se uchlastáš i bez toho Zyrteku.

marci1

Souhlasím s da ny.
Cituji příbalový leták Zyrtecu: „Mezi alkoholem (při hladině 0,5 g/l v krvi, což odpovídá jedné skleničce vína) a cetirizinem užívaným v doporučených dávkách nebylo pozorováno žádné klinicky významné vzájemné působení. Nejsou však k dispozici údaje o bezpečnosti, pokud jsou užívány vyšší dávky cetirizinu současně s alkoholem.
Proto se, stejně jako u všech ostatních antihistaminik, doporučuje vyloučit současné požívání alkoholu při léčbě přípravkem Zyrtec“.
https://zdravi­.euro.cz/leky/zyr­tec-pribalovy-letak/
Doplňuji: Omlouvám se da ny, nevšimla jsem si odkazu příbalového letáku. Sorry. 🙂