Pokud se člověk omylem nadýchá ředidla či jiné podobné látky, jsou příznaky znatelné?

Pokud po 3 hodinách od možného nadýchání se nic nedostaví, k expozici nedošlo? Expozice = 10 sekund

Odpovědi
Kepler

Záleží jakého ředidla. Nadýchání se lihového, olejového, syntetického nebo acetonového ředidla se žádných zřetelných příznaků nedočkáš. K expozici samozřejmě došlo, ale bez bezprostředních příznaků. Ale po nepřetržité 3 h inhalaci si už moc jistý nejsem. Za to když si šlehneš toluen, jsi přiožralý natotata a delší expozice může být dokonce i smrtelná.

anonym

Kepler: Možná mírné nadýchání v podobě 10 sekund.

Kepler

To je v pohodě, nebezpečnější jsou jen dlouhodobé a delší expozice.