zjentek

Pokud se cítím zoufale (bezmoc, dezorientace, sebevražedný úmysl), mám právo si zavolat sanitku na odvoz k psychiatrovi?

Nejlepší odpověď
yuko

Pokud jsi na tom tak zle, že přemýšlíš, jak to skončit, zajdi hned zítra na psychiatrii. Víš přece, že pokud nejde o život, tak jde hovno. Všechno se dá vyřešit. Vzít si život, je zbabělost. Už není vůbec nic, nikdo, na čem, na kom Ti záleží? Tolik lidí umírá a přitom by chtěli tolik žít. Zítra zajdi k lékaři, pokud si nevymýšliš, potřebuješ pomoc. Zavolej na Linku důvěry, klidně i záchranku, pokud budeš v koncích. Je možné, že strávíš Vánoce na psychiatrii, ale o to líp se Ti bude žít v novém roce.

Další odpovědi
hapiky

Pokud se cítíš ohrožen na životě udělej vše co je v tvých silách to ohrožení eliminovat. Ať to stojí co to stojí!

dubraro

Spíš než sanitku bych doporučil volat linku důvěry. Pokud na tom budeš opravdu špatně, zprostředkují ti pomoc.

zjentek

Nesmysl, žádný nový rok už není. Yuko, ty jsi strašně přísná a to si žádný pacient nezaslouží… ♪€‰♪

zjentek

Yuko, tak jo. Jsem rád, že bezmoc a dezorientace není taky zbabělost.
Jinak jsi to trefila naprosto výstižně v jedný větě- „Už není vůbec nic, nikdo, na čem, na kom Ti záleží“
Hele a můžu teda jet sanitkou? ;)

Kepler

No, rychlou bys zneužívat neměl a asi bys tu 155ku těžko zdůvodnil. Ta slouží k záchraně bezprostředně ohroženého života. Nohy ti snad slouží.

zjentek

Člověk sotva onemocní a už zneužívá. Koukám, že být blázen se vyplatí asi stejně jako první 3dny nemocenský.
A ještě by mě zajímalo, když mozek je kaput, tak k čemu jsou pak nohy? Dobrá tedy, jdu se stydět..