Psychotic

Pokud se angličtina stane oficiálním jazykem ve většině světa, bude se jí pořád říkat angličtina?

Když ve fantasy nebo sci-fi existuje řeč, kterou mluví všichni, většinou se jí říká „obecná“, „společná“ atd., myslíte, že je možné, aby se angličtina také „přejmenovala“ nebo zůstane navždy angličtinou?

*když mluvím o „většině světa“, myslím většinu států, které něco znamenají

Odpovědi
Quimby

Myslím, že jo.
Ale pochybuji, že se to stane, protože čím víc lidí bude mluvit tím jazykem, tím víc se bude štěpit. Stejně jako česká nařečí, sice si nějak rozumíme, ale některá slova jsou úplně jiná.
Angličtina se teď taky už dělá na Britskou/Americ­kou/Australskou a můžeš dělit i víc kvůli koloniím. Většinou se odlišují výslovností – přízvukem, kterej je někdy dost odlišnej. Časem by se mohla předělat i slovíčka, nevim jak to nazvat, ale u nás je to typické počeštění cizích slovíček, třeba z němčiny. A ty rozdíly by mohly být nakonec takové, že nebude jedna angličtina ale několik dost odlišných angličtin.

talka

Neodpovím přímo na dotaz; pouze mám připomínku: již několik let navrhuji (i na EU) zavedení esperanta do škol a snad by bylo po problému, ale bohužel …

MK44

Myslím, že angličtině zůstane název angličtina. I Skotové mluví anglicky, Irové mluví anglicky, i Američani, Kanaďani, Australané, Jihoafričané mluví anglicky a vůbec je nanapadne změnit její název. Konec konců latina zůstala latinou, i když už žádní latinové nebyli.

Doufejme, že se ani angličtina ani jiný jazyk nestane jediným jazykem. Tedy, že přetrvají i národní jazyky a budou oficiální na určitém území.