Pokud řidič autobusu chce jezdit linky delší jak 50 km , musí mít na to určitý věk?? Prý je to nějak omezené

Nejlepší odpověď
annas

Jediné o čem jsem slyšela,že se zvažuje,že by řidič autobusu měl být starý víc jak 30 let,jelikož spousta nehod je způsobena mladšími řidiči. :O žádném jiném omezení nic nevím,ale je pravda,že to není moje parketa.

Další odpovědi
1popelka1

Můj děda má 77 a jezdí jako řidič autobusu i do Chorvatska, na Ukrajinu aj., ale je fakt, že linky už nejezdí…
Omezením můžou být pravidelné kontroly. Kromě první vstupní prohlídky musí řidiči z povolání docházet na kontrolu co dva roky, po 50. roce věku každý rok.

Pro řidiče autobusu se vyžaduje: – věk 21 let a výše, – řidičské oprávnění skupiny D a osvědčení o profesní způsobilosti řidiče, – také čistý trestní rejstřík, – dobrý zdravotní stav
Zdroj – dopravní podnik Ostrava

mj81

Jako majitel řidičáku na autobus roku 2003 (bylo mi 22 let, v DP jsem byl tehdy desátý nejmladší z 250 lidí) můžu prohlásit, že ve chvíli, kdy dostanu řidičák, můžu jet s jakýmkoliv autobusem kamkoliv. (Že jsem se první rok po získání řidičáku bál, když jsem měl jet třeba jen tři věsnice za město, je věc druhá.)
Omezeno je to třeba v Rakousku, tamní řidiči mi říkali, že existují nějaká omezení na meziměsto a na patrové nebo kloubové vozy, která jsou definovaná buď věkem nebo délkou praxe, podrobnosti jsem bohužel zapomněl.

Linky do 50 km / nad 50 km se liší snad jen v tom, co se popisuje v níže uvedeném odkazu.

Zdroj: forum.truck-way.cz/viewto­pic.php?f=5&t=1­09

cukrar

Ne není to tak, máte špatné informace.

Zdroj: ICQ 55180641

Jarin

Žádné omezení není, pouze interní.Jinak nic.J.