JájsemRaibek

Pokud půjdu do sklepa pro brambory, tak musí mít od 25. 5. 2020 zakrytá ústa a nos?

Ministr zdravotnictví nyní vyhlásil změnu, kdy od 25. 5. 2020 již nebude povinné nosit roušky venku. Povinnost mít roušku bude i nadále mimo jiné ve vnitřních prostorách budov kromě domácnosti.
Pokud tedy bydlím v paneláku a vyjdu z bytu, musím si nasadit roušku, a jakmile vyjdu ven, tak si mohu roušku sejmout, protože jsem již venku?
Z uvedeného tedy plyne, že jakmile půjdu do sklepa pro kompot či brambory, budu muset mít roušku?

Nejlepší odpověď
Edison

Já se ti divim, že nad tím vůbec mřemejšlíš. Chodby domů jsou jedny z nejnebezpeč­nějších prostor.Zrovna v baráku kvůli neobezřetnosti je riziko značně velké. Ne začátek, ale jakmile se to objeví u kohokoli v domě, je praktická jistota, že to dostanou všichni, pokud se nebudou chránit.

Další odpovědi
elkon

Tenhle dotaz je jasný důkaz toho, že někteří lidé nemyslí.

davorkos

Na podzim až dorazí druhá vlna pro ty brambory ani nepůjdeš, ale zatím si klidně z toho všeho dělej srandu

anonym

Kterou část slova „nadále“ jste nepochopil?

Drap

Co je na tom nejasného? Pokud máš vchod do sklepa zvenčí a ne ze společných prostor, můžeš si roušku klidně sundat.

Hufnágl

Podívej se hrdě smrti do očí a choď bez roušky!

cukrar

Hledáte problém tam, kde není a jste pak směšný pro lidi, že nemáte rozum.

Edison

Podle mě se jasně ukázalo, že roušky, rukavice, desinfekce a různé bariéry jsou nejfunkčnější obranou proti šíření týdle mršky. Tak prosimvás neblbněte a noste roušky rozhodně všude, kde to dává logický smysl, přemýšlejte!!!

Edison

Jste snad malý děti, aby vás musel kdejakej zneuznanej krákora vodit za ručičku???

zjentek

Souhlas! Ovšem krom tady apeluj taky na vládu. Pak to zabere trošku víc plošně!! (;

Edison

Vláda má jasno… Ta jen nechce ztrati politický body… Jsem dnas kkoukal na bednu a čučel jak péro z gauče. Jeden z opozičních politiků: „Nevíme, kdo to všechno řídí. Něco říká Prymula, něco jeden ministr, něco jinej ministr…“ Tak on neví!! No tak to mě fakt pobavilo. Kdyby vláda preventivně řekla, že zrušení všeho bude za rok a pak sem tam něco uvolnila rychleji, podle epidemiologický situace… Tak by říkal jako co? Se mu nelíbí, že každej tejden vláda říká něco jinýho… Hele… tohle byl normální pitomec.