zjentek

Pokud průměrná cena benzínu v zemi je nyní 28 korun, co si pomyslet o kvalitě benzínu, prodávaného někde za 23 korun?

Jakost/stav nabízeného produktu/komodity, úroveň zázemí a komplexních služeb s prodejem spojených.

Nejlepší odpověď
Drap

Kvalita bude stejná, u kompletních služeb se to bude lišit podle prodejce.

Další odpovědi
Funna

cenu 22,90 jsem viděla jen u ONO…obecně mají po celý levnější palivo, takže bych si moc starost o kvalitu nedělala…moto majitele ONO je – prodám za méně, ale více, takže jsem ne tom celkově stejně, jako ti dražší…a nemá tam žádná aditiva, jako nadnárodní značky, tak může být levnější…mimo jiné u nás je průměr okolo 26,50 Kč…

Ametyst

Ceny PHM nebývají o kvalitě, ale o kvantitě. Jestli na cenu 23 Kč přilákají víc zákazníků, jak má správná konkurence na trhu vypadat, je to jenom dobře: oni víc prodají a zákazníci ušetří.

elkon

Myslet si můžeš co chceš. Cena se odvíjí hlavně od poptávky. Nyní se PHM moc neprodávají, tak jde cena dolů. U nás ve městě stojí většinou kolem čtyřiadvaceti korun. A to jsem viděl asi pět čerpacích stanic různých firem.

Kryšpín

Snaží se přežít a nalákat zákazníky než ty menší z bankrotují.

zjentek

Elkon lidé by si měli vyjít navzájem vstříc, ne na sobě parazitovat, to je ideálně ráj. Když píšeš, že se cena odvíjí hlavně od poptávky, mohl bys upřesnit, za jakých okolností je cena vyšší a kdy nižší? Ono totiž přesně tohle je ZÁKLADNÍ PARAMETR či atribut, od kterýho by se dalo odpíchnout, leč je ve 21. stol. bohužel jaksi neurčitelný. Takže u vás ve MĚSTĚ je mnoho čerpaček, z nichž min. PĚT nabízí palivo za cenu 24 korun a proto se ptám: co je tohle za „město“? Jezdí se tam více motorovými vozy, nebo spíše koňskými povozy? jak se odvíjí cena od poptávky? Jeden by řekl – více čerpaček = větší město = vyšší poptávka = vyšší cena, že? Platí? Nebo neplatí? Jak to máš v hlavě nastaveno ty?

zjentek

@Funna: píši průměr V ZEMI.

EKSOT123

Ten průměr asi souhlasí, Rusko si za to může samo. Nevede to k ničemu dobrýmu.
Ceny ve světě: https://de.glo­balpetrolprices­.com/gasoline_pri­ces/