Pokud přijdu o zuby moudrosti, přijdu i o poslední zbytky rozumu?

Nejlepší odpověď
annas

Moudrý člověk zůstává vždy sám sebou, moudrost získává zkušeností a věděním. . Běžné označení „zub moudrosti“ naznačuje, jako kdyby moudrost souvisela se stářím; Není tomu tak. Moudrými se stávají středoškoláci a vysokoškoláci, protože v této době jim zuby moudrosti rostou. Uč se synu moudrým býti!.

I když člověk přijde o zuby, jeho moudrost, rozumové vědomostí se neztratí, , pokud nějaké měl. 🙂. enže víc o všem přemýšlí, uvažuje, jedná někdy pomalu, stává se dětinským, takže se zdá, že pozbyl svůj rozum. Není to tak, dozrál jako víno…

Další odpovědi
led

Nie, lebo v tom prípade by nebolo treba konať voľby do žiadneho zastupiteľstva, ale stačila by návšteva zubára. Počet kandidátov by bol potom rapídne znížený.

www

Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.
Tedy ne. Někteří lidé jsou moudří i bez nich, jiní jich mohou mít třeba plnou hubu a nic moudrého z nich nevypadne celý život 😁

Andre5000

Nepřijdete, centrum rozumu je někde jinde, ne v zubech.

mosoj

Při ztrátě zubů moudrosti se moudrost přesune do hrbu na zádech. Kdo nemá hrb, tak potom je třeba hledat v hlavě, možná že tam něco bude .

vlk samotař

Poslední zbytky rozumu ti zůstanou – neboj.(já už to mám za sebou)

marci1

Ztrátou zubů moudrosti spíše přijdete o ten slastný pocit při kousání masa. 🙂