Avatar uživatele
david22

Pokud přejdu k jinému mobilnímu operátorovi, má smysl si nechávat předchozí SIM kartu?

Doplňuji:
BANAN93: takže i když ji zahodím, po nějaké době bude vydána SIMka se stejným ident. číslem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, anonym, BANAN93 před 4089 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Prosím laiky aby v takových situalicích neradili, protože nadělají víc škody – ocko – když přecházím od jakéhokoliv operátora k jakémukoliv operátorovi, vždy si mohu přenést své číslo (v drtivé většině případů zdarma – vím že třeba přenos čísla k U:fonovi je zpoplatněn asi 350Kč).
Jen dostanu novou SIM kartu od nového operátora.

Takže bych poprosil – když někdo dané věci nerozumí, ať radši neradí nebo tu vznikne takový chaos, že tazatel může udělat totální kravinu.

Stará SIM by se neměla vyhazovat – je majetkem daného operátora, takže správně by se měla operátorovi vrátit – je to jeho majetek 😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BANAN93

operátoři maj na to nějaká pravidla – když třeba jeden rok nedobyješ kredit, nebo se po určitou dobu nepřihlásí do sítě tak jí bloknou a po nějakém čase jí znovu pustěj do oběhu
Doplňuji:
ano když se podíváte z druhé strany – tak tam je takový kod- takže když jí zahodíte tak za nějaký čas (záleží na operátorovi) bude nahrazena jinou SIM se stejným tel číslem, ale jiným „evidenčním“ číslem

Upravil/a: BANAN93

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pokud si ji chceš nechat na památku, potom ano. Simka se vztahuje vždy k určitému tarifu s přednastavenými službami, nebo je přizpůsobena ke kreditnímu dobíjení. Nový operátor Ti dá nejspíše novou simku i s novým číslem. Jinak je to pouze u přechodu ze sítě Vodafonu do Telefónici O2, kde Ti sice zůstane telefonní číslo, ale simku dostaneš novou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Misalusek

NENE nic tomu nevadí sim si můžeš nechat…ale do obehu ji nedaji po roce nepouzivani zablokuji a cislo prestane existovat…sam sem mel sim 3 roky aktyvni jen na SoS sms a nezrusily mi ji :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
david22

Jde mi o to, že pokud bych si to hypoteticky rozmyslel a chtěl se vrátit k původnímu operátorovi a pův. tarifu, tak aby po mě nechtěl tu SIMku zpět.

Jinak tel. číslo zůstane vždy stejné. To je jasné, ať už přejdu od kteréholiv operátora, ke komukoli jinému.

před 4089 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bedy

Kdybyste si to chtěl rozmyslet, tak přejdete od ového operátora ke starému a on Vám pošle novou SIM kartu.

před 4088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Davide, T-Mobile to tak nastaveno nemá. Dostal bys novou simku a nové číslo.

před 4089 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

má,dostal jsem jinou simku,stejné číslo=staré

před 4087 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bedy

Ocko, neplácejte nesmysly. Když přecházíte od jakéhokoliv operátora k jakémukoliv operátoru, tak si číslo nechat můžete. Vždy dostanete jen novou SIMkartu.

před 4088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Jen při uzavření smlouvy na dobu určitou, jinak dostanete sice nový SIM, ale číslo vaše původní. V tom je přece podstata celého přechodu k jinému operátorovi, že mi zůstane staré číslo, o kterém ví desítky ba stovky mých známých. Zavedení přenosu čísla mezi opy byla IMHO jedna z mála rozumných věcí za epochy mobilního telefonování u nás. http://www.t-mobile.cz/web/cz/o­sobni/volani/pau­salni-tarify/smlouva/pre­neseni-cisla/prenos-cisla-k-t-mobile

před 4088 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek