Avatar uživatele
zjentek

Pokud používáme celoroční pneu, jak často je třeba sundavat z auťáku kola a vyvažovat je?

Například kolikrát do roka?


Kepler>> neuteklo ti v otázce slůvko „celoročních“? Při mých „nalítaných“ 4.000km/měs. to vypadá na výměnu pneu jednou za 5–10 led, dle kvality gumy.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? df, aliendrone před 1115 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Kola se vyvažují při každé výměně pneu a za normálních okolností to stačí. Občas se ale může stát, že nějaké vyvažovací tělísko ztratíme, což se projeví vibrací za jízdy. Pak je nové vyvážení žádoucí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Kouknu na běhoun a hned vidím co se děje. Několikrát do roka. Pokud se nic neděje nevyvažuji. Proč? Vyvažuji pouze při sundání a znovu nasazení. Samozřejmě za předpokladu, že na nápravě je vše v pořádku, včetně tlumičů. Tomu ale vyvážení stejně nepomůže, Za chviličku je to stejné a penízky se kutálejí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Já jsem kupoval auto na cca 15 tis. km a když mělo najeto cca 20 tis. km, tak jsem přehodil předek zadek a při té příležitosti nechal vyvážit. Moc rozházené to nebylo. V plánu provést totéž mám na 40 tis. km. Tak snad to bude v pohodě. Jinak je to i o citu, prostě velké rozhození bys měl poznat, při vyšších rychlostech, u přední nápravy určitě, protože ti to přenáší vibrace do volantu.
Samozřejmě záleží i na tom, jaké to jsou ráfky (velikost, materiál) a pak jak a kde jezdíš. Pokud trefíš správnou díru, pak můžeš jen třeba zrovna z pneuservisu a můžeš se tam pak rovnou vrátit. 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

No, doporučuje se vždy při defektu pneu/kola (což je i případ, kdy ztratíš závažíčko) a výrobci pneu doporučují alespoň 1× do roka.

BTW – to máš JAKÉ gumky, když ti při náletu 4k/měsíc vydrží až 10 LET? Taxemi zdá, že tu někdo krade „advancned alien ET technology“! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
mosoj

Pokud trefíš díru, rozhodíš si spíše geometrii přední nápravy. Takže spíš než do pneuservisu půjdeš do servisu.

před 1115 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek