Pokud porovnáme výfukové plyny z benzínu a nafty, tak které z nich více škodí životnímu prostředí?

Nejlepší odpověď
Arne1

z nafty. obsahují kromě plynů i drobné prachové částečky. Jsem na to v autech speciální krámy které to mají likvidovat, ale ne vždy fungují (takzvané filtry pevných částic). Nejméně škodlivé jsou výfukové plyny z původně benzínového motoru který je upraven pro provoz na zemní plyn (CNG)

Další odpovědi
Kryšpín

Velmi šetrné jsou benzín mini autíčka, Toyta Aygo, Peugeot 107 a.p. na 100 km emise CO2 okolo 100.
Elektromobily nejsou moc šetrné, pokud sečteme, materiál, výrobu, výměna baterií, při dobíjení pouze z uhelných elektráren a.t.d.

Kepler

Arne: souhlas, ale nejde o prach v pravém slova smyslu, ale o jemné částečky uhlíku z nedokonalého spalování (saze), na které je navíc navázána spousta nebezpečných látek, vč. kancerogenních.

anonym

Mělo tam být plyny, ale snad mi to bude brzy opraveno, abych pak mohl otázku případně ještě znova nahodit.