zzzlatokopka

Pokud pojedu do Chorvatska s autem Škoda Octavia (nákladní) budu platit stejne jako za osobní do 3,5t?

Pojedu před Rakousko, Slovinsko a na Chorvatsko, vše po dálnici, jde mi o ty dálniční poplatky, a Octavka je zapsaná jako nákladní:-(

Fakt na rondlu ve Slovinsku je přednost zprava? Nikdy jsem tam z dálnice nesjela, tak nevím.

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Přepážku tam nemám, prý už být nemusí.

Jak označeno? Jako nějakou nálepkou, jako bylo CZ?

Nejlepší odpověď
Jirka Fiala

Pozor pokud má auto v techničáku N1 musí být v Rakousku zvenku označeno že je to N1, toto označení lze dostat na příslušných rakouských úřadech.

Další odpovědi
gecco

Oktáva N1?
Jo – pořád je do 3,5 t. Tahle kategorie má, v podstatě, jen jedno omezení – nesmíš vyndat přepážku mezi kufrem a ´zbytkem´ auta…
A pokud jde o kruháč – i u nás je na něm přednost zprava – pokud není značkami určeno jinak…
😉
Doplňuji:
Emisní známka – http://www.uam­k.cz/turistic­ke-informace-zeme/zpravodaj/i­tem/3162-ekologické-plakety-v-rakousku
A koupit ji můžeš třeba v Dekra – http://www.dekra-automobil.cz/in­dex.php?file=stkcer­t.php , kukni na MS kraj…
😉

zzzlatokopka

http://www.ad­vantageaustri­a.org/cz/oeste­rreich-in-czech-republic/news/lo­cal/20140515_LKW-Kennzeichnungspflicht_NE­U.cs.html

Tady to je

gagaga

ja chci jen poprat stastnou dovolenou, a v poradku se vratte :)

  • iv-

zzzlatokopka

Tak jsem v šoku, s tou emisní známkou je to pravda, ale ani MZ ani ambasáda neví, jak ji mám vyřídit. Jedu přes Maďary:-(

gecco

Kukni na tu Dekru…
😉

zzzlatokopka

Volala jsem na tu Dekru, oni dávají jen pro Německo, do rakouska se to musí vyřizovat až v rakousku a neuznávají český zápis o normě ve velkém TP, takže vlastně normálně projít přes emise:-(( cena prý asi 25eček:-((

gecco

:-O
Na webu Dekra tvrdí, že dělá i A…
___
A jo – je to 25 éček…

gecco

Jirka Fiala – dík za info, tohle jsem nevěděl…
Pravda – nemám „N“.
😉